Ravanson KM-9900

Ravanson KM-9900


Klimatyzator przenośny Ravanson KM9900

Klimatyzator spod szyldu Ravansona dysponuje jednostką generującą 2,6 kW mocy, co pozwala na regulację temperatury w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza. Producent deklaruje, że przepływ powietrza wynosi 380m3/h, co oznacza, że ustawiona temperatura powinna zostać osiągnięta w pomieszczeniu w zadowalająco krótkim czasie.

Wydajność klimatyzatora Ravanson KM-9900

Według specyfikacji technicznej, urządzenie przeznaczone jest do powierzchni nieprzekraczającej 45 m2. Jednak patrząc na moc, którą dysponuje urządzenie, fakt ten można poddać w wątpliwość. 

Ogólnie przyjmuje się, że do schłodzenia powierzchni 10m2 potrzeba ok. 1kW mocy chłodzenia urządzenia. Tym samym do efektywnego obniżenia temperatury w pomieszczeniu o deklarowanej wielkości potrzebna by była jednostka o mocy niemal 4,5 kW. Dlatego też patrząc na „twarde dane” w postaci mocy urządzenia (2,6 kW) oraz posługując się prostym wzorem można stwierdzić, że urządzenie przeznaczone jest do dużo mniejszych pomieszczeń, aniżeli deklaruje producent.

Wydajność osuszania wynosi ok. 24l/24h, tym samym różnica w wilgotności powietrza po dłuższym czasie użytkowania może być odczuwalna.

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora Ravanson KM-9900

Producent wyposażył model Ravanson-KM9900 w 3 tryby pracy:

 • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
 • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
 • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu,

Głośność pracy Ravanson KM-9900

Głośność pracy urządzenia oscyluje w granicach do 65 dB, co czyni urządzenie wyraźnie słyszalnym dla osób znajdujących się wokół. Dzieje się tak za sprawą monoblokowej budowy urządzenia, w której wszystkie elementy generujące hałas znajdują się w obudowie urządzenia. Jednocześnie klimatyzator nie jest przystosowany do wystawienia na zewnątrz pomieszczenia.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Klimatyzator Ravanson KM-9900 wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem Ravanson KM-9900

Parametry pracy urządzenia można kalibrować za pomocą przycisków w górnej części obudowy. Na wyposażeniu znajduje się również pilot zdalnego sterowania, przy pomocy którego można sterować pracą urządzenia bez ruszania się z miejsca. Pilot nie jest wyposażony w wyświetlacz, a ustawiona temperatura widoczna jest na wyświetlaczu urządzenia.

Urządzenie nie posiada możliwości sterowania za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator Ravanson KM-9900?

Klimatyzator Ravanson KM-9900 to urządzenie w przystępnej cenie, lecz nie mogące się równać z konkurentami z „wyższej półki.” Kwestią dyskusyjną jest wielkość pomieszczenia, do którego przeznaczone jest urządzenie. Warto zwrócić na to szczególną uwagę podczas zakupu, aby uniknąć sytuacji, w której klimatyzator – mówiąc kolokwialnie – „nie wyrabia”. Urządzenie nie jest również wyposażone w tryb ogrzewania, co ogranicza jego używanie jedynie do sezonu letniego. 

Plusem urządzenia jest zadowalająca przepustowość powietrza, co pozwoli schłodzić średniej wielkości pomieszczenie w stosunkowo krótkim czasie.

ZALETY


 • niska cena,
 • 3 tryby pracy,
 • przepustowość powietrza

WADY


 • brak opcji grzania
 • głośne działanie
 • powierzchnia chłodzenia
 • brak opcji Wi-Fi
 • niedostosowany do wystawienia na zewnątrz
 • brak wyświetlacza na pilocie

Dane techniczne

ProducentRavanson
Zasilanie220-240 V
ModelKM-9900
Maks. powierzchnia chłodzenia45m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 17l/ doba
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 16°C do 31°C
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie792 W
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracy56-65 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)73 / 36 / 32 cm
Waga24 kg
Długość rury150 cm
Średnica rury15 cm
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *