Warmtec Senja KP32W Wi-Fi

Warmtec Senja KP32W z Wi-Fi – recenzja


Klimatyzator przenosny Warmtec Senja KP32W WiFi

Klimatyzator przenośny Warmtec Senja KP32 Wi-Fi

Wciąż rozwijający się segment klimatyzatorów firma Warmtec postanowiła wzbogacić o rodzinę firmy Senja- modele KP26W Wi-Fi oraz KP32W Wi-Fi. W niniejszej recenzji skupimy się na przybliżeniu sylwetki tego drugiego, który jest „starszym bratem” dla KP26W Wi-Fi. Oba modele oprócz mocy różnią się od siebie jeszcze paroma szczegółami. 

Patrząc na przykład ciepłego przyjęcia innych klimatyzatorów tej marki można spekulować, że producent w podobnym duchu utrzymania najwyższej jakości wyprodukował Senję KP32W Wi-Fi. 

Sama firma już od ponad 10 lat wciąż rozwija swoją ofertę produktową, stawiając na ich jakość wykonania, dzięki czemu wypracowała sobie mocną pozycję na rynku. 

Jako czołowy producent urządzeń grzewczych w ostatnich latach za punkt honoru postawił sobie intensywny rozwój gałęzi produktowej klimatyzatorów oferując klientom już parę zróżnicowanych jednostek. 

Na pierwszy rzut oka urządzenie posiada śnieżnobiałą, połyskliwą obudowę wykonaną z wysokiej jakości plastiku wykonaną w minimalistycznym, a jednocześnie gustownym stylu. Wszystko jest dobrze spasowane, a obudowa nie trzeszczy i nie skrzypi podczas przemieszczania klimatyzatora z miejsca na miejsce. Transport urządzenia jest znacznie ułatwiony dzięki zamocowanym obrotowym nóżkom, dzięki którym bez wysiłku można przemieszczać klimatyzator.

Wyświetlacz urządzenia umiejscowiono na froncie obudowy, co uwydatniło współczesny design urządzenia i bez obawy można umieścić go w salonie bądź w pokoju, otrzymując gwarancję, że świetnie skomponuje się zresztą wystroju. Cyfrowy wyświetlacz emanujący delikatną łuną niebieskiego światła jest doskonale widoczny i czytelny nawet z dalszej odległości. Zobaczymy na nim temperaturę, która ma panować w pomieszczeniu, tryb działania wiatraka oraz inne opcje.

Po uruchomieniu urządzenia kratka nawiewu podnosi się, rozprowadzając chłodne powietrze po pomieszczeniu, natomiast, kiedy urządzenie kończy pracę, kratka automatycznie powraca do pozycji wyjściowej.

Panel sterowania pod postacią kilku przycisków umiejscowiono na górnej części obudowy, dzięki czemu ma on przejrzysty i intuicyjny charakter.

Wydajność urządzenia

Skuteczność i co najważniejsze szybkość chłodzenia powietrza w pomieszczeniu to zasługa mocy urządzenia, która wynosi 3200W i jest w stanie wygenerować przepływ powietrza przez klimatyzator z wydajnością 300m3 przez godzinę pracy urządzenia. Urządzenie pracuje dosyć cicho, co za tym idzie nie będzie rozpraszało w trakcie pracy lub odpoczynku.

Największą efektywność działania urządzenie notuje w przypadku pomieszczeń o powierzchni nie przekraczającej 34m2, co sprawia, że idealnie sprawdzi się w przypadku chłodzenia salonów, pokojów czy gabinetów.

Zakres pracy pozwala na regulację temperatury w zakresie od 18 do 32 stopni Celsjusza z dokładnością do 1 stopnia.

Różnicą pomiędzy recenzowanym modelem, a modelem KP26W jest brak opcji grzewczej. Producent postanowił skupić się na jak najefektywniejszym chłodzeniu pomieszczeń kosztem opcji ogrzewania. Mimo to klimatyzator spełnia swoją główną funkcję, i jest w pełni wartościowym produktem podczas największych upałów.

Produkt z powodzeniem znajdzie swoje zastosowanie w większości pokojów, salonów, czy gabinetów, znacząco poprawiając komfort pracy czy odpoczynku.

Dodatkowym atutem urządzenia jest tryb osuszania powietrza pozwalający na znaczne zmniejszenie jego wilgotności. Wydajność osuszania wynosi około 36l na dobę, co sprawia, że zdecydowanie można go polecić jako alternatywa dla niektórych osuszaczy oferowanych na rynku.

Koszt pracy Warmtec Senja KP32W Wi-Fi

Firma Warmtec duży nacisk kładzie na energooszczędność swoich urządzeń. Recenzowany klimatyzator nie ma dużego apetytu na energię elektryczną. Koszt godziny użytkowania urządzenia oscyluje w granicach 0,64 zł, co jest ceną rozsądną za szybkość i efektywność działania, którą oferuje.

Dodatkowe tryby pracy

Czy decydując się na zakup klimatyzatora jesteśmy skazani na użytkowanie go wyłącznie w sytuacjach, gdy temperatura na zewnątrz osiąga niebotyczne wartości?  Nie koniecznie. Wraz z rozwojem technologii producenci zrozumieli, że uniwersalność zaczyna odgrywać coraz większą rolę, a klienci płacąc często niemałe pieniądze za urządzenie oczekują, że spełni ono pokładane w nim oczekiwania.

Funkcje będące na wyposażeniu klimatyzatora Warmtec Senja KP32W Wi-Fi

  • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
  • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu.

Głośność pracy klimatyzatora Warmtec Senja KP32W Wi-Fi

Urządzenie jest również jednym z najciszej pracujących na rynku w swojej kategorii. Klimatyzator podczas normalnej pracy emituje jedynie ok. 53 dB, co jest porównywalne z szumem panującym w biurach. Dźwięk ten w żaden sposób nie zakłóca normalnej pracy, nie rozprasza, ani nie przeszkadza w odpoczynku. 

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Warmtec Senja K32W Wi-Fi postawił na ekologię. Za szybkie, a co najważniejsze efektywne ochładzanie pomieszczenia odpowiada nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290 – który cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Oczywiście nie trzeba wspominać o takich funkcjach jak 4 tryby szybkości pracy wentylatora czy 24 godzinny timer, ponieważ w urządzeniu tej klasy opcje te są standardem.

Sterowanie za pomocą Wi-Fi

Sterować urządzeniem można za pośrednictwem dołączonego do zestawu multifunkcyjnego pilota zdalnego sterowania lub przy pomocy panelu sterowniczego umieszczonego na obudowie urządzenia.

Dla bardziej wymagających producent przewidział możliwość sterowania poprzez dedykowana aplikację na smartfona, która umożliwia również sterowanie głosowe. Poprzez połączenie z siecią Wi-Fi urządzenie po sparowaniu ze smartfonem jest gotowe do działania. 

Urządzenie z atestem PZH

Podobnie jak inne urządzenia produkowane przez firmę Warmtec, urządzenie posiada atest z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego gwarantujący pełne bezpieczeństwo dla użytkownika oraz środowiska.

Sposoby montażu rury wyrzutowej w Warmtec Senja KP32W Wi-Fi

W tym momencie powstaje pytanie, w jaki sposób wprowadzić rurę wylotową z pomieszczenia, jednocześnie nie otwierając okien i nie narażając się na ponowne podniesienie temperatury w pomieszczeniu? Metody są trzy.

Warto przejrzeć oferty sprzedawców oferujących niżej opisane rozwiązania, gdyż mogą one znacząco podnieść komfort użytkowania urządzenia.

Otwór w ścianie

Można wykuć w ścianie otwór na rurę wlotową klimatyzatora i zamontować ją w danym miejscu. Jednak niesie to za sobą oczywiste wady w postaci dość inwazyjnej operacji oraz braku mobilności.

Rama okienna

Drugie rozwiązanie jest dużo mniej skomplikowane i szybsze. Wystarczy wyposażyć się w specjalną wpinaną ramę okienną z przygotowanym otworem na rurę wylotową. Po ustawieniu klimatyzatora wewnątrz pomieszczenia wystarczy umocować rurę w otworze zamocowanej ramy i uruchomić urządzenie. Rama nie przepuszcza temperatury z zewnątrz oraz nie wymaga demontażu po każdorazowym użyciu. Po odłączeniu rury klimatyzatora można spokojnie zamknąć okno bez obawy o uszkodzenie ramy. 

Uszczelka okienna

Wiele sprzedawców oferuje dedykowaną uszczelkę okienną/rękaw, który jest montowany do okna za pomocą dołączonych do zestawu rzepów. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale nie koniecznie wygodne.

Podsumowanie – Czy warto kupić Warmtec Senja KP32W Wi-Fi?

Klimatyzator Warmtec Senja KP32W z całą pewnością spełni pokładane w nim nadzieje zapewniając przyjemny chłód w upalne dni. Jego moc chłodnicza sprawia, że powietrze w pomieszczeniu zostanie szybko schłodzone przynosząc oczekiwaną ulgę. 

Na szczęście minęły już czasy, kiedy tego typu urządzenia bardziej przypominały maszyny budowlane aniżeli użytkowe urządzenia domowe, dlatego też Warmtec Senja KP32W Wi-Fi idealnie wkomponuje się w nowoczesny wystrój mieszkania.

Ze względu na fakt, że stoimy u progu sezonu letniego i już niedługo temperatura osiągnie górne wartości, warto wykazać się przezornością już teraz i zaopatrzyć się w klimatyzator, ponieważ może się okazać, że w najgorętszy okres hurtownie wyprzedadzą swoje zasoby. 

ZALETY


  • doskonała relacja jakość-cena
  • nowoczesny design
  • cicha praca
  • tani w użytkowaniu
  • sterowanie za pomocą aplikacji i sterowanie głosowe
  • 24 miesiące gwarancji

WADY


  • brak funkcji grzania

Dane techniczne

ProducentWarmtec
Zasilanie230 V
ModelSenja KP32W Wi-Fi
Maks. powierzchnia chłodzeniado 35 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 36l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 18°C do 32°C
Zakres reg. temp. (ogrzewanie)od 18°C do 32°C
Możliwość podłączenia panelu ControboxNie
Sterowanie Wi-FiTak
Maks. zużycie energii – chłodzenie1,2 kW
Wydajność chłodnicza3,2 kW
SEER/SCOP2,65
Klasa energetycznaA
Koszt 1h pracyokoło 0,64 zł
Poziom głoścności pracy53 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)87 / 49,5 / 40,5 cm
Waga31 kg
Długość rury1,5 m
Średnica rury13 cm
Gwarancja 24 miesięcy

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *