Warmtec Senja KP26W Wi-Fi

Warmtec Senja KP26W Wi-Fi – recenzja


Klimatyzator przenosny Warmtec Senja KP26W WiFi

Klimatyzator Warmtec Senja KP26W z Wi Fi 

Firma Warmtec jako czołowy producent urządzeń grzewczych w ostatnich latach postawił na intensywny rozwój gałęzi produktowej klimatyzatorów oferując klientom już parę zróżnicowanych jednostek. Myślą przewodnią firmy jest stawiać na jakość, dlatego też dotychczasowe produkty mające premierę w ostatnich latach spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony klientów, dając firmie silny sygnał, że kierunek, w którym podążają jest słuszny.  Ich najnowsze dzieło- model Warmtec Senja KP26W Wi-Fi jest bezpośrednim następcą modelu KP35W, który do tej pory cieszy się niezwykłą popularnością wśród użytkowników ze względu na swoją funkcjonalność i i efektywność działania. Tworząc model Senja producent deklaruje, że posiada on wszystkie zalety swojego poprzednika oraz zostały wprowadzone zmiany, które uczyniły urządzenie najlepszym w swojej klasie.

Porównując oba urządzenia można odnieść nieodparte wrażenie, że producent nie rzucał słów na wiatr. Już na pierwszy rzut oka widać, że niemal całkowicie zerwano ze stylistyką poprzedniego modelu, wprowadzając istotne zmiany w wyglądzie panelu sterującego, kratki wylotowej oraz samej obudowy. Tym razem została ona wykonana została z solidnego,  połyskliwego białego plastiku, który sprawia, że klimatyzator prezentuje się zdecydowanie lepiej, aniżeli te w matowej obudowie. Na jej froncie umieszczono cyfrowy podświetlany wyświetlacz, który zdaje się być integralną częścią obudowy „wtopioną” w jej powierzchnię. Wyświetlane parametry pracy urządzenia są doskonale widoczne nawet po zmroku, podkreślając gustowność wykonania.

Sama kratka wylotowa urządzenia również przeszła gruntowną metamorfozę. W recenzowanym modelu jej otwarcie następuje samoczynnie po włączeniu urządzenia, a zamyka się wtedy, gdy urządzenie wyłączymy. Natomiast panel sterowniczy znajduje się w górnej części obudowy, umożliwiając dowolną kalibrację urządzenia.

A jak klimatyzator Warmtec Senja KP26W Wi-Fi prezentuje się w innych aspektach?

Wydajność urządzenia Warmtec Senja KP26W

Urządzenie może skutecznie schłodzić powietrze w pomieszczeniu do zakresu od 18 do 32 stopni Celsjusza. Największą skuteczność działania notuje w pomieszczeniach o powierzchni nie przekraczającej 25m2, do których został przeznaczony. 

Tryb ogrzewania również znajduje się na wyposażeniu urządzenia, co nie jest standardem we wszystkich urządzeniach tego typu. Zakres regulacji temperatury w tym trybie jest identyczny jak w przypadku chłodzenia.

Produkt z powodzeniem znajdzie swoje zastosowanie w większości pokojów, salonów, czy gabinetów, znacząco poprawiając komfort pracy czy odpoczynku.

Będący na wyposażeniu tryb osuszania powietrza pracuje z efektywnością 27,6 litra na dobę, co również jest przyzwoitym wynikiem na urządzenie tej klasy.

Koszt pracy klimatyzatora Warmtec Senja KP26W

Energooszczędność pracy szybko zrekompensuje koszty, które musi ponieść użytkownik eksploatujący urządzenie. Wydajność chłodnicza wynosząca 2500W sprawia, że koszt godziny pracy urządzenia w trybie chłodzenia wynosi ok. 0,46 zł. Porównując to z innymi klimatyzatorami dostępnymi na rynku okazuje się, że urządzenie jest jednym z najtańszych w eksploatacji. Dzięki temu urządzenie obala mit, że użytkowane klimatyzacji musi wiązać się z dużymi rachunkami za energię elektryczną.

Dodatkowe tryby pracy

Czy decydując się na zakup klimatyzatora jesteśmy skazani na użytkowanie go wyłącznie w sytuacjach, gdy temperatura na zewnątrz osiąga niebotyczne wartości?  Nie koniecznie. Wraz z rozwojem technologii producenci zrozumieli, że uniwersalność zaczyna odgrywać coraz większą rolę, a klienci płacąc często niemałe pieniądze za urządzenie oczekują, że spełni ono pokładane w nim oczekiwania.

4 funkcje w jednym urządzeniu!

 • chłodzeniajego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu, jednocześnie znacząco podnosząc komfort pracy. Przyjęto, że optymalna temperatura, w której człowiek pracuje najefektywniej mieści się w granicach 21-24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, stwarza korzystniejsze warunki do pracy lub odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. Oczywiście będzie to możliwe w przypadku, kiedy do pomieszczenia nie będzie dochodziło ciepłe powietrze z otwartych okien i drzwi,
 • ogrzewanie – klimatyzator wyposażono w tryb grzewczy, co nie jest spotykane we wszystkich modelach dostępnych na rynku. Jego zasada działania jest podobna do działania pomp ciepła. Dlatego też stanowi doskonałą, a przede wszystkim znacznie tańsza alternatywę, dla grzejników elektrycznych,
 • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii, 
 • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu.

Głośność pracy Warmtec Senja KP26W

Urządzenie jest również jednym z najciszej pracujących na rynku w swojej kategorii. Klimatyzator podczas normalnej pracy emituje jedynie ok. 54 dB, co jest porównywalne z szumem panującym w biurach. Dźwięk ten w żaden sposób nie zakłóca normalnej pracy, nie rozprasza, ani nie przeszkadza w odpoczynku. 

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Warmtec Senja KP26W Wi-Fi zgodnie z tradycją postawił na ekologiczne rozwiązanie. Za szybkie, a co najważniejsze efektywne ochładzanie pomieszczenia odpowiada nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290 – który cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Ponadto klimatyzator posiada funkcje będące na wyposażeniu większości urządzeń tego typu, a mianowicie 4 tryby szybkości pracy wentylatora czy 24 godzinny timer, pozwalający na automatyczne zakończenie pracy urządzenia po określonym czasie.

Sterowanie za pomocą Wi-Fi

Sterować urządzeniem można w bardzo zróżnicowany sposób. Podstawowymi metodami sterowania jest panel sterowania umieszczony na obudowie urządzenia oraz multifunkcyjny pilot zdalnego sterowania dołączony do zestawu.

Jednak gdy ktoś ceni sobie bardziej nowoczesne rozwiązania, z pewnością zadowoli go fakt, że urządzenie wyposażono w możliwość sterowania za pomocą aplikacji na smartfonie, która oprócz panelu wyświetlanego na ekranie oferuje opcję sterowania głosowego. Wszystko to jest możliwe dzięki możliwości połączenia urządzenia z siecią Wi-Fi i sparowaniu urządzenia ze smartfonem.

Urządzenie z atestem PZH

Podobnie jak inne urządzenia produkowane przez firmę Warmtec, urządzenie posiada atest z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego gwarantujący pełne bezpieczeństwo dla użytkownika oraz środowiska.

Sposoby montażu rury wyrzutowej

W tym momencie powstaje pytanie, w jaki sposób wyprowadzić rurę wylotową z pomieszczenia, jednocześnie nie otwierając okien i nie narażając się na ponowne podniesienie temperatury? Metody są trzy.

Warto przejrzeć oferty sprzedawców oferujących niżej opisane rozwiązania, gdyż mogą one znacząco podnieść komfort użytkowania urządzenia.

Otwór w ścianie

Można wykuć w ścianie otwór na rurę wlotową klimatyzatora i zamontować ją w danym miejscu. Jednak niesie to za sobą oczywiste wady w postaci dość inwazyjnej operacji oraz braku mobilności.

Rama okienna

Drugie rozwiązanie jest dużo mniej skomplikowane i szybsze. Wystarczy wyposażyć się w specjalną wpinaną ramę okienną z przygotowanym otworem na rurę wylotową. Po ustawieniu klimatyzatora wewnątrz budynku wystarczy umocować rurę w otworze zamocowanej ramy i uruchomić urządzenie. Rama nie przepuszcza temperatury z zewnątrz oraz nie wymaga demontażu po każdorazowym użyciu. Po odłączeniu rury klimatyzatora można spokojnie zamknąć okno bez obawy o uszkodzenie ramy. 

Uszczelka okienna

Wiele sprzedawców oferuje dedykowaną uszczelkę okienną/rękaw, który jest montowany do okna za pomocą dołączonych do zestawu rzepów. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale nie koniecznie wygodne.

Podsumowanie – Czy warto kupić Warmtec Senja KP26W?

O tym, czy urządzenie można uznać za udane świadczy fakt, w jaki sposób będzie ono spełniało swoją funkcję i czy osobiście odczujemy korzyści jego działania. Podczas tropikalnych upałów, gdy uczucie duszności zapiera nam dech, uruchamiając klimatyzator już po chwili stwierdzimy, że zakup urządzenia był jedną z lepszych decyzji w ostatnim czasie. W przypadku Warmtec Senja KP26W delektując się przyjemnym chłodem nie mamy obawy, ze zmrozi nas myśl o przyszłym rachunku za energię elektryczną, ponieważ pobór prądu jest jednym z najniższych dla urządzeń tego typu.

Firma Warmtec po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, prezentując model Senja KP26W. Klient nabywając produkt ma pewność, że za przystępną cenę otrzyma solidne, efektywnie działające urządzenie, a jego stylistyka z powodzeniem wkomponuje się w wystrój salonu lub pokoju. Estetyka wykonania w połączeniu z rewelacyjną relacją jakości oraz bogactwem oferowanych funkcji do okazyjnej ceny zakupu stawia go w czołówce rankingu.

ZALETY


 • doskonała relacja jakość-cena
 • nowoczesny design
 • cicha praca
 • tani w użytkowaniu
 • sterowanie za pomocą aplikacji i sterowanie głosowe
 • 2-letnia gwarancja

WADY


 • przeznaczony do mniejszych pomieszczeń

Dane techniczne

ProducentWarmtec
Zasilanie230 V
ModelSenja KP26W
Maks. powierzchnia chłodzeniado 25 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaTak
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 27,6l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 18°C do 32°C
Zakres reg. temp. (ogrzewanie)od 18°C do 32°C
Możliwość podłączenia panelu ControboxNie
Sterowanie Wi-FiTak
Maks. zużycie energii – chłodzenie840 W
Wydajność chłodnicza2,5 kW
Maks. zużycie energii – ogrzewanie780 W
Wydajność grzewcza2,3 kW
SEER/SCOP2,65 / 2,3
Klasa energetycznaA/A
Koszt 1h pracyokoło 0,46 zł
Poziom głoścności pracy53 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)87 / 49,5 / 40,5 cm
Waga30 kg
Długość rury1,5 m
Średnica rury13 cm
Gwarancja 24 miesięcy

Aktualna cena urządzenia

SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *