Warmtec Morso KP53W Wi-Fi

Warmtec KP53W Wi-Fi – recenzja


Klimatyzator przenosny Warmtec Morso KP53W

Klimatyzator przenośny Warmtec Morso KP53W Wi-Fi 

Tym razem recenzowanym produktem będzie klimatyzator przenośny Warmtec Morso KP53W Wi-Fi, a właściwie cała seria klimatyzatorów Morso, które mają za zadanie umocnić czołową pozycję firmy na rynku.

Sama firma Warmtec już od przeszło 10 lat wypracowuje swoją mocną pozycję na rynku, specjalizując się w produkcji urządzeń grzewczych. Swój sukces buduje na zadowoleniu klientów z wysokiej jakości dostarczanych produktów oraz wciąż rozbudowywanej ofercie, co sprawia, że w ostatnich latach firma zanotowała dynamiczny rozwój. 

Samo urządzenie jest bliźniaczym modelem klimatyzatora KP53W, różni się od niego paroma szczegółami, jednak w niczym nie ustępuje mu w funkcjonalności i wydajności działania. 

Wydajność urządzenia

Jest to podstawowy parametr urządzenia, który determinuje decyzję o zakupie danego modelu. Powinien on jak najszybciej, a co najważniejsze efektywnie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu do pożądanej przez użytkownika wartości. 

W tym aspekcie Warmtec Morso KP53W Wi-Fi może zaoferować naprawdę wiele – jest w stanie obniżyć temperaturę powietrza do zakresu od 16 do 31 stopni Celsjusza w pomieszczeniach o powierzchni do 60 m2. Z powodzeniem sprawdzi się w większości biur, gabinetów czy salonów, skutecznie chłodząc i przynosząc ulgę w gorące dni. Oczywiście będzie to możliwe wówczas, kiedy gorące powietrze nie będzie dostawało się do środka pomieszczenia przez pootwierane okna oraz drzwi. 

Producent wyposażył urządzenie również w tryb grzania, który działa na takim samym pułapie temperatury, co tryb chłodzenia. Skutecznie podniesie temperaturę w pomieszczeniu do zakresu temperatury od 16 do 31 stopni Celsjusza, co sprawia, że zakres jego uniwersalności jest naprawdę szeroki, ponieważ nie każdy klimatyzator dostępny na rynku oferuje podobną funkcję. Co ciekawe – po bardziej wnikliwej analizie okazuje się, że koszt ogrzania pomieszczenia za pomocą klimatyzatora z serii Morso jest znacznie niższy, aniżeli ogrzanie pomieszczenia za pomocą grzejnika elektrycznego.

Klimatyzator posiada także tryb osuszania powietrza, który jest kolejnym z jego atutów. Mogłoby się wydawać, że poza wydajnym trybem chłodzenia wszelkie inne funkcje są swojego rodzaju dodatkiem, o których można powiedzieć, że są, lecz nikt nie oczekuje od nich wysokiej efektywności i nie będą eksploatowane nad wyraz często. Lecz producent podszedł do tematu sumiennie, wyposażając urządzenie w efektywnie działający osuszacz, który jest w stanie osuszyć powietrze w pomieszczeniu z wydajnością do 48 litrów na dobę. To czyni z urządzenia godną alternatywę nawet dla niektórych dedykowanych osuszaczy na rynku. 

Jaki jest koszt pracy klimatyzatora Warmtec Morso KP53W Wi-Fi?

Firma Warmtec duży nacisk kładzie na energooszczędność swoich urządzeń. Model Morso 53W Wi-Fi posiada klasę energetyczną A/A, co stanowi jedną z najniższych w tej kategorii mocy urządzenia. Szacowany koszt godziny pracy klimatyzatora wynosi około 1,24 zł w trybie chłodzenia, natomiast w trybie ogrzewania jeszcze mniej, bo około 1,05 zł.

Nie są to wygórowane koszty za przyjemny chłód w upalne dni.

Dostępne wersje klimatyzatorów domowych z serii Morso

Firma Warmtec wypuściła całą serię klimatyzatorów Morso. Poniżej przedstawiamy ich zestawienie wraz z najważniejszymi parametrami

MODELWYDAJNOŚĆ CHŁODZENIAWYDAJNOŚĆ OSUSZANIAMOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA ZEW. PANELU STERUJĄCEGOSTEROWANIE WIFIKOSZT 1H PRACY
MORSO KP40Wdo 46 m2do 34 l na dobęTAKNIEokoło 0,93 zł
MORSO KP53Wdo 60 m2do 48 l na dobęTAKNIEokoło 1,24 zł
MORSO KP40W WIFIdo 46 m2do 34 l na dobęNIETAKokoło 0,93 zł
MORSO KP53W WIFIdo 60 m2do 48 l na dobęNIETAKokoło 1,24 zł

Dodatkowe tryby pracy

Czy decydując się na zakup klimatyzatora jesteśmy skazani na użytkowanie go wyłącznie w sytuacjach, gdy temperatura na zewnątrz osiąga niebotyczne wartości?  Nie koniecznie. Wraz z rozwojem technologii producenci zrozumieli, że uniwersalność zaczyna odgrywać coraz większą rolę, a klienci płacąc często niemałe pieniądze za urządzenie oczekują, że spełni ono pokładane w nim oczekiwania.

4 funkcje w jednym urządzeniu!

 • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
 • ogrzewanie – klimatyzator wyposażono w tryb grzewczy, co nie jest spotykane we wszystkich modelach dostępnych na rynku. Jego zasada działania jest podobna do działania pomp ciepła. Dlatego też stanowi doskonałą, a przede wszystkim znacznie tańsza alternatywę, dla grzejników elektrycznych,
 • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
 • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu,

Głośność pracy klimatyzatora Warmtec Morso KP53W

Urządzenie jest również jednym z najciszej pracujących na rynku w swojej kategorii. Klimatyzator podczas normalnej pracy emituje jedynie ok. 53 dB, co jest porównywalne z szumem panującym w biurach. Dźwięk ten w żaden sposób nie zakłóca normalnej pracy, nie rozprasza, ani nie przeszkadza w odpoczynku. 

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Morso KP53W Wi-Fi postawił na ekologię. Za szybkie, a co najważniejsze efektywne ochładzanie pomieszczenia odpowiada nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290 – który cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Oczywiście nie trzeba wspominać o takich funkcjach jak 4 tryby szybkości pracy wentylatora czy 24 godzinny timer, ponieważ w urządzeniu tej klasy opcje te są standardem.

Zastosowanie Warmtec Morso KP53W Wi-Fi

Jednak gdyby ktoś był wyjątkowo wyczulony na obce dźwięki w swoim domu, bądź nie życzy sobie zabierania cennego miejsca przez urządzenie, producent znalazł pomysłowe rozwiązanie. 

Na czym ono polega? Istnieje możliwość umieszczenia urządzenia na zewnątrz pomieszczenia, np. na balkonie. Następnie za pomocą rury bezpośrednio do pomieszczenia doprowadzane jest schłodzone powietrze, znacząco obniżając jego temperaturę. Klimatyzator posiada stopień ochrony IP24 co oznacza, że bez obaw można umieszczać go na zadaszonych balkonach i tarasach.

Jak zamontowac rure klimatyzatora przenosnego Warmtec Morso
Jak zamontowac rure klimatyzatora przenosnego Warmtec Morso

Jak zamontowac rure klimatyzatora przenosnego Warmtec Morso
Jak zamontowac rure klimatyzatora przenosnego Warmtec Morso

Sterowanie za pomocą sieci Wi-Fi

Podstawową i zasadniczą różnicą pomiędzy recenzowanym klimatyzatorem Morso KP53W Wi-Fi, a jego bliźniaczym Morso KP53W jest możliwość sterowania klimatyzatorem za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Oprócz panelu sterowania na urządzeniu oraz pilota, również zainstalowana aplikacja na smartfonie dostępna na stronie producenta pozwala na wygodne sterowanie urządzeniem.

Oba urządzenia są dostosowane do działania na zewnątrz pomieszczenia, lecz tylko do modelu Morso KP53W istnieje możliwość podłączenia ControlBoxa, który również umożliwia zdalne sterowanie. 

Jak widać producent wypuszczając na rynek oba urządzenia dał możliwość wyboru klientowi, która z opcji będzie dla niego wygodniejsza. Każdy znajdzie coś dla siebie- opcja z Wi-Fi kierowana do zwolenników rozwiązań mobilnych, którzy są w stanie zarządzać większością rzeczy za pośrednictwem swojego smartfona oraz dla tych, którzy nie lubią za każdym razem sięgać po telefon i wolą za pomocą prostego panelu sterowania zintegrowanego z pilotem sterować urządzeniem.

Pozostałe parametry urządzenia kształtują się na takim samym poziomie.

Urządzenie z atestem PZH

Podobnie jak inne urządzenia produkowane przez firmę Warmtec, urządzenie posiada atest z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego gwarantujący pełne bezpieczeństwo dla użytkownika oraz środowiska.

Sposoby montażu rury wyrzutowej do klimatyzatora Warmtec Morso KP53W Wi-Fi

W tym momencie powstaje pytanie, w jaki sposób wprowadzić rurę wlotową do pomieszczenia, aby rozprowadzać chłód po pomieszczeniu, jednocześnie nie otwierając okien i nie narażając się na ponowne podniesienie temperatury w pomieszczeniu? Metody są trzy.

Warto przejrzeć oferty sprzedawców oferujących niżej opisane rozwiązania, gdyż mogą one znacząco podnieść komfort użytkowania urządzenia.

Otwór w ścianie

Można wykuć w ścianie otwór na rurę wlotową klimatyzatora i zamontować ją w danym miejscu. Jednak niesie to za sobą oczywiste wady w postaci dość inwazyjnej operacji oraz braku mobilności.

Rama okienna

Drugie rozwiązanie jest dużo mniej skomplikowane i szybsze. Wystarczy wyposażyć się w specjalną wpinaną ramę okienną z przygotowanym otworem na rurę wlotową. Po ustawieniu klimatyzatora na zewnątrz wystarczy umocować rurę w otworze zamocowanej ramy i uruchomić urządzenie. Rama nie przepuszcza temperatury z zewnątrz oraz nie wymaga demontażu po każdorazowym użyciu. Po odłączeniu rury klimatyzatora można spokojnie zamknąć okno bez obawy o uszkodzenie ramy. 

Uszczelka okienna

Wiele sprzedawców oferuje dedykowaną uszczelkę okienną/rękaw, który jest montowany do okna za pomocą dołączonych do zestawu rzepów. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale nie koniecznie wygodne.

Podsumowanie – Czy warto kupić Warmtec Morso KP53W z Wi-Fi?

Podobnie jak klimatyzator Morso KP53W, urządzenie doskonale sprawdza się w swojej roli, oferując użytkownikowi sprawność działania i wygodę. Różne tryby działania, w które wyposażono klimatyzator sprawiają, że śmiało można przypisać mu takie cechy jak uniwersalność i multifunkcyjność. 

Rozszerzenie jego funkcji o możliwość połączenia z siecią Wi-Fi i sterowanie za pomocą smartfona jest cennym atrybutem zwłaszcza w dobie wciąż rozwijającej się technologii i z pewnością znajdzie swoich zwolenników.

O samym działaniu urządzenia można napisać naprawdę wiele, ale jesteśmy zdania, że nic tak nie opisze jego pracy aniżeli przyjemny i kojący chłód w pomieszczeniu wówczas, gdy za oknem widzimy żar rozgrzanego powietrza połączony z topniejącym asfaltem widocznym pod kołami samochodu.

Podsumowując, Warmtec Morso KP53W Wi-Fi to rozwiązanie, które zadowoli użytkowników ceniących efektywność działania wzbogaconą o nutę uniwersalności, traktujących zakup jako inwestycję w poprawę swoich warunków pracy lub odpoczynku. Jako, że sezon letni zbliża się wielkimi krokami i nic nie wskazuje na to, że tegoroczne lato będzie należało do tych chłodniejszych, warto już teraz pomyśleć o zapewnieniu sobie komfortu.

ZALETY


 • sterowanie za pomocą Wi-Fi
 • 4 tryby pracy
 • chłodzenie większych pomieszczeń
 • cicha praca
 • możliwość montażu na zewnątrz pomieszczenia
 • wielofunkcyjny pilot
 • 36 miesięcy gwarancji door-to-door

WADY


 • brak możliwości sterowania urządzeniem za pośrednictwem panelu sterującego ControlBox

Dane techniczne

ProducentWarmtec
Zasilanie230 V
ModelMorso KP53W Wi-Fi
Maks. powierzchnia chłodzeniado 60 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaTak
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 48 l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 16°C do 31°C
Zakres reg. temp. (ogrzewanie)od 16°C do 31°C
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiTak
Maks. zużycie energii – chłodzenie2 kW
Wydajność chłodnicza5,3 kW
Maks. zużycie energii – ogrzewanie1,6 kW
Wydajność grzewcza3,8 kW
SEER/SCOP2,65 / 2,3
Klasa energetycznaA/A
Koszt 1h pracyokoło 1,24 zł
Poziom głoścności pracy53 dB
Stopień ochronyIP24
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)78 / 32 / 57 cm
Waga34 kg
Długość rury1,5 m
Średnica rury15 cm
Gwarancja 36 miesięcy

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

2 komentarze

  1. Mam ten klimatyzator już od jakiegoś czasu i z czystym sumieniem polecam. Mam spory salon, bo coś koło 35 m2 i Morso radzi sobie bardzo dobrze. Szybko schładza powietrze o te kilka stopni, a nie jest przy tym strasznie głośny.
   Jeżeli masz problem z nadmierną wilgocią w mieszkaniu to również mogę Ci polecić Morso, bo osuszacz powietrza działa wydajnie i różnica jest zauważalna (potwierdzone pomiarem higrometrem). Początkowo byłem sceptycznie nastawiony
   do jakichś cudów typu sterowanie wifi, ale zainstalowałem aplikację z ciekawości i muszę przyznać, że szybko się do niej przekonałem. Zanim przyjdę z pracy ustawiam temperaturę jaką chcę i przychodzę do chłodnego salonu. Ogólnie jak najbardziej
   polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *