WARMTEC KP35W Wi-Fi

Warmtec KP35W WiFi- recenzja


Klimatyzator przenosny Warmtec KP35W

Klimatyzator przenośny Warmtec KP35W WiFI

Warmtec KP35W WiFi jest modelem na temat którego w sieci można spotkać niemal same pozytywne opinie jego posiadaczy.

Firma Warmtec od lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości elektrycznych urządzeń grzewczych, które wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Z racji oferowania produktów najwyższej jakości, firma wypracowała ugruntowaną pozycję na rynku.

W obszarze klimatyzatorów firma również stała się rozpoznawalna, wypuszczając na rynek kilka modeli, które spotkały się z ciepłym przyjęciem przez odbiorców.

Recenzowanym modelem jest Warmtec KP35W, na temat którego w sieci można spotkać niemal same pozytywne opinie jego posiadaczy.

Klimatyzator osiąga wydajność chłodniczą na poziomie 3,5kW przy jednoczesnym maksymalnym zużyciu energii elektrycznej na poziomie 1,2 kW tym samym, w błyskawiczny sposób obniży temperaturę w pomieszczeniu do pożądanych wartości. Wystarczy spojrzeć na średni przepływ powietrza wynoszący ok. 350m3/h, aby stwierdzić, że jest to jedno z najmocniejszych i najefektywniej działających urządzeń tego typu na rynku (średni przepływ klimatyzatorów kształtuje się na poziomie ok. 280m3/h).

Warmtec KP35W prócz funkcji chłodzenia, oferuje użytkownikowi również funkcję osuszania oraz cyrkulacji powietrza.

Jaka jest wydajność klimatyzatora domowego Warmtec KP35W WiFi?

Urządzenie najefektywniej pracuje w pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza 40m2, dlatego też idealnie sprawdzi się w większości salonów, pokojów czy gabinetów, wprowadzając uczucie przyjemnego chłodu.

Sama funkcja osuszania działa na całkiem przyzwoitym poziomie 36l na dobę, dzięki czemu klimatyzator z powodzeniem może zastąpić niektóre dedykowane jednostki dostępne w chwili obecnej na rynku.

Warto zaznaczyć, że zaprezentowane parametry wydajności urządzenia pozwala zestawić go razem z innymi, często dużo droższymi klimatyzatorami.

Koszt pracy urządzenia 

Firma Warmtec duży nacisk kładzie na energooszczędność swoich urządzeń. Model KP35W posiada klasę energetyczną A, co stanowi jedną z najniższych w tej kategorii mocy urządzenia. Szacowany koszt godziny pracy klimatyzatora wynosi około 0,74 zł, co jest doskonałym wynikiem jak na urządzenie w tej kategorii mocy.

Dodatkowe tryby pracy

Czy decydując się na zakup klimatyzatora jesteśmy skazani na użytkowanie go wyłącznie w sytuacjach, gdy temperatura na zewnątrz osiąga niebotyczne wartości?  Nie koniecznie.

Wraz z rozwojem technologii producenci zrozumieli, że uniwersalność zaczyna odgrywać coraz większą rolę, a klienci płacąc często niemałe pieniądze za urządzenie oczekują, że spełni ono pokładane w nim oczekiwania. Dlatego też wyposażyli urządzenie w następujące funkcje:

 • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 18 do 32 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
 • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
 • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu.

Głośność pracy klimatyzatora domowego Warmtec Morso KP35W WiFi

Urządzenie jest również jednym z najciszej pracujących na rynku w swojej kategorii. Klimatyzator podczas normalnej pracy emituje jedynie ok. 54 dB, co jest porównywalne z szumem panującym w biurach. Dźwięk ten w żaden sposób nie zakłóca normalnej pracy, nie rozprasza, ani nie przeszkadza w odpoczynku. 

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Warmtec KP35W można uznać za urządzenie w pełni ekologiczne. Za szybkie, a co najważniejsze efektywne ochładzanie pomieszczenia odpowiada nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290 – który cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Oczywiście nie trzeba wspominać o takich funkcjach jak 4 tryby szybkości pracy wentylatora czy 24 godzinny timer, ponieważ w urządzeniu tej klasy opcje te są standardem.

Sterowanie za pomocą Wi-Fi

Sterowanie odbywa się przy pomocy dołączonego do zestawu multifunkcjonalnego pilota zdalnego sterowania lub tradycyjnego panelu sterowania umieszczonego na obudowie klimatyzatora.

Producent wyposażył urządzenie w opcję łączności z siecią Wi-Fi, za pomocą której możliwe jest sterowanie pracą klimatyzatora za pośrednictwem dedykowanej aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Aplikacja posiada tryb sterowania głosowego, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim ceniącym nowoczesne rozwiązania.

Urządzenie z atestem PZH

Podobnie jak inne urządzenia produkowane przez firmę Warmtec, urządzenie posiada atest z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego gwarantujący pełne bezpieczeństwo dla użytkownika oraz środowiska.

Sposoby montażu rury wyrzutowej

W tym momencie powstaje pytanie, w jaki sposób wyprowadzić rurę wylotową z pomieszczenia, jednocześnie nie otwierając okien i nie narażając się na ponowne podniesienie temperatury w pomieszczeniu? Metody są trzy.

Warto przejrzeć oferty sprzedawców oferujących niżej opisane rozwiązania, gdyż mogą one znacząco podnieść komfort użytkowania urządzenia.

Otwór w ścianie

Można wykuć w ścianie otwór na rurę wylotową klimatyzatora i zamontować ją w danym miejscu. Jednak niesie to za sobą oczywiste wady w postaci dość inwazyjnej operacji oraz braku mobilności.

Rama okienna

Drugie rozwiązanie jest dużo mniej skomplikowane i szybsze. Wystarczy wyposażyć się w specjalną wpinaną ramę okienną z przygotowanym otworem na rurę wylotową. Po ustawieniu klimatyzatora wewnątrz pomieszczenia wystarczy umocować rurę w otworze zamocowanej ramy i uruchomić urządzenie. Rama nie przepuszcza temperatury z zewnątrz oraz nie wymaga demontażu po każdorazowym użyciu. Po odłączeniu rury klimatyzatora można spokojnie zamknąć okno bez obawy o uszkodzenie ramy. 

Uszczelka okienna

Wiele sprzedawców oferuje dedykowaną uszczelkę okienną/rękaw, który jest montowany do okna za pomocą dołączonych do zestawu rzepów. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale nie koniecznie wygodne.

Podsumowanie – Czy warto kupić Warmtec KP35W?

Jeżeli nieznośne upały uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, a nasze zasoby gotówki są ograniczone – Warmtec KP35W będzie rozwiązaniem idealnym. Parametry i efektywność działania śmiało pozwalają zestawić go często z nawet dużo droższymi klimatyzatorami. Niezliczona ilość pozytywnych komentarzy w sieci na temat recenzowanego modelu niech będzie najlepszą reklamą dla urządzenia.

Za mankament produktu można uznać brak funkcji grzewczej, przez co jego użytkowanie ograniczać się będzie jedynie do sezonu wiosenno-letniego. Jednak z reguły zakupu klimatyzatora dokonuje się z myślą o zatrważająco wysokich temperaturach, a Warmtec KP35W radzi sobie z nimi nad wyraz dobrze. Model ten jest jednym z tych, który z czystym sumieniem można polecić wszystkim, którzy chcą mieć solidne i efektywnie działające urządzenie w rozsądnych pieniądzach.

Jednak z dokonaniem zakupu należy się śpieszyć. Z racji tego, że recenzowany model jest jednym z najpopularniejszych, jego zapasy magazynowe w sklepach kończą się niespodziewanie szybko, i wraz z nadejściem sezonu letniego może okazać się, że będzie on dawno wyprzedany.

ZALETY


 • rewelacyjny stosunek jakość-cena
 • chłodzenie większych pomieszczeń
 • najefektywniejszy w swojej klasie
 • sterowanie Wi-Fi
 • 3-letnia gwarancja
 • multifunkcyjny pilot

WADY


 • brak funkcji grzania

Dane techniczne Warmtec KP35W WiFi

ProducentWarmtec
Zasilanie230 V
ModelKP35W
Maks. powierzchnia chłodzeniado 40 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 36l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 18°C do 32°C
Przepływ powietrza350 m3/h
Możliwość podłączenia panelu ControboxNie
Sterowanie Wi-FiTak
Maks. zużycie energii – chłodzenie1,2 kW
Wydajność chłodnicza3,5 kW
SEER/SCOP2,6
Klasa energetycznaA
Koszt 1h pracyokoło 0,74 zł
Poziom głoścności pracy54 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)86 / 48 / 39,5 cm
Waga30 kg
Długość rury1,5 m
Średnica rury13 cm
Gwarancja 36 miesiące

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

2 komentarze

 1. Witam, mam pytanie. Wedlug danych z specyfikacji klimatyzator Warmtec KP35 przeznaczony jest do domu o powierzchni do 40m2. Mam jednak pytanie o poddasze, czy w warunkach duzego nasłonecznienia klimatyzator poradzi sobie z chłodzeniem powierzchni poddasza wynoszącej około 30m2?

  1. Jeżeli chcemy skutecznie dobrać klimatyzator do schłodzenia pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę kilka czynników np. nasłonecznienie, izolację budynku czy usytuowanie (poddasze, wyższe piętra). W opisywanym przez Pana przypadku klimatyzator będzie pracował na poddaszu, a więc w cięższych warunkach niż standardowe. Mając około 30m2, nie warto wybierać klimatyzatora o tej samej wartości granicznej powierzchni chłodzenia. Bezpieczną wartością powinno być 3,5 kW mocy chłodniczej. Będzie wśród nich klimatyzator Warmtec KP35W, ale i Climative AC-35S czy Dimplex PC35AMB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *