Volteno VO1982

Volteno VO1982


źródło: allegro.pl

Klimatyzator przenośny Volteno VO1982

Klimatyzator Volteno VO1982 to urządzenie wyposażone w jednostkę o mocy 4,1 kW, które pozwala na wygenerowanie przepływu powietrza na poziomie 400m3/h. Tym samym osiągnięcie ustawionej temperatury nie zajmuje zbyt wiele czasu. Zakres regulacji temperatury zawiera się w granicach od 16 do 31 stopni Celsjusza.

Wydajność klimatyzatora Volteno VO1982

Producent deklaruje, że urządzenie przystosowane jest do pomieszczeń o powierzchni do 80m2. Jednak moc urządzenia pozwala twierdzić, że urządzenie nie koniecznie będzie chłodziło powietrze na tak dużej powierzchni w efektywny sposób.

Przyjmuje się, że do schłodzenia powietrza w pomieszczeniu o wielkości 10m2 potrzeba 1,0 kW energii. Niemal wszyscy producenci klimatyzatorów opisanych w niniejszym rankingu, podając wielkość powierzchni do których przeznaczone jest urządzenie zachowują wspomnianą proporcję.

Dlatego też w tym przypadku stwierdzenie producenta o efektywności niemal dwukrotnie większej, aniżeli wynosi moc urządzenia wydaje się być nieco na wyrost i niniejszą deklarację należałoby poddać w wątpliwość.

Osuszacz w urządzeniu jest w stanie pracować z efektywnością na poziomie 32l/dobę, co pozwoli odczuć różnicę w poziomie wilgotności powietrza.

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora Volteno VO1982

Producent wyposażył model Volteno VO1982 w 3 tryby pracy:

  • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie przewidzianym w instrukcji urządzenia. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
  • wentylacja – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu

Głośność pracy Volteno VO1982

Maksymalny poziom głośności, jaki może wygenerować klimatyzator Volteno VO1982 wynosi ok. 65 dB. Plasuje się on na poziomie podobnym, jak w przypadku pozostałych klimatyzatorów przenośnych. Słyszalna praca urządzenia jest wynikiem jego monoblokowej budowy. 

Urządzenie nie jest jednocześnie przystosowane do pracy na zewnątrz pomieszczenia, przez co klimatyzator Volteno1982 traci nieco na swojej funkcjonalności,

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Podobnie jak inne klimatyzatory zestawione w rankingu, Volteno1982 wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem Volteno VO1982

Klimatyzator Volteno VO1982 w górnej części obudowy posiada przyciski, za pomocą których można ustawić wszystkie niezbędne parametry pracy urządzenia. W skład wyposażenia wchodzi również pilot zdalnego sterowania.

Klimatyzator nie jest wyposażony w możliwość sterowania za pośrednictwem Wi-Fi.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator Volteno VO1982

Klimatyzator Volteno VO1982 to urządzenie, które sprawdzi się w trakcie największych upałów i obniży temperaturę do akceptowalnych wartości. Jednak warto zweryfikować, do jakiego pomieszczenia ma być on przeznaczony. Moc urządzenia pozwala przypuszczać, że efektywne chłodzenie może nastąpić jedynie w przypadku powierzchni o połowę mniejszych, aniżeli tych deklarowanych przez producenta. 

Niedogodnością jest brak na wyposażeniu urządzenia opcji sterowania Wi-Fi oraz wystawienia na zewnątrz pomieszczenia, przez co osoby przebywające w chłodzonym pomieszczeniu przez cały czas są narażone na zwiększony poziom hałasu. Brak trybu grzania również ogranicza jego użytkowanie jedynie do sezonu letniego, przez co może stanowić to dla niektórych istotny mankament.

ZALETY


  • pilot z wyświetlaczem,
  • 3 tryby pracy,
  • duża przepustowość powietrza

WADY


  • sztucznie zawyżona powierzchnia chłodzenia,
  • brak trybu grzania 
  • niedostosowany do wystawienia na zewnątrz,
  • brak sterowania W-Fi

Dane techniczne

ProducentVolteno
Zasilanie220-240 V
ModelVO1982
Maks. powierzchnia chłodzeniado 75-80 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 24l/ doba
Zakres reg. temp. (chłodzenie)16-31°C
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie1550 W/h
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracydo 65 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)75,2 / 47 / 38cm
Waga33,5 kg
Długość rury150 cm
Średnica rurybd.
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *