VOLTENO VO1988

VOLTENO VO1988 – recenzja


Klimatyzator przenosny VOLTENO VO 1988

Klimatyzator przenośny VOLTENO VO1988

W niniejszej recenzji przedstawiamy Państwu klimatyzator przenośny Volteno VO1988 – produkt polskiej firmy Volteno, przeżywającej ostatnimi czasy fazę rozkwitu. Głównym trzonem jej działalności jest projektowanie, eksport oraz import oświetlenia technicznego. Jednak horyzont firmy sięga dużo dalej, dzięki czemu ich produkty można znaleźć w segmencie wentylacji oraz elektrycznych produktów grzewczych.

Urządzenie oferuje użytkownikowi moc na poziomie 1357W przy 2 możliwych do ustawienia prędkościach nawiewu. Deklarowany zakres temperatury chłodzenia wynosi od 17 do 31 stopni Celsjusza przy jednoczesnym przepływie powietrza na poziomie 400m3/h.

W kwestii dodatkowych funkcji dowiadujemy się, że klimatyzator posiada funkcję osuszania powietrza. Lecz niestety bardziej szczegółowe informacje nt. parametrów pracy urządzenia są trudne do znalezienia.

Wydajność klimatyzatora VOLTENO VO1988

Ze względu na mocno ograniczoną powierzchnię chłodzenia, oscylującą w granicach do 12m2, klimatyzator nie koniecznie nada się do wszystkich pomieszczeń. Spełni on swoją rolę w mniejszych pomieszczeniach typu sypialnia, lecz w tych przestronnych np. w salon, nie będzie dobrym wyborem.

Tryb osuszania pozwala osiągnąć wydajność na poziomie do 28l na dobę. Model VOLTENO VO1988 nie jest wyposażony w tryby ogrzewania, przez co znacznie odstaje pod tym względem na tle konkurentów.

Koszt pracy urządzenia

VOLTENO VO1988 posiada klasę energetyczną urządzenia na poziomie A. Natomiast szacowany godzinny koszt pracy oscyluje w granicach 1,35 zł.

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora VOLTENO VO1988

Producent wyposażył model VOLENTO VO1988 w 3 tryby pracy:

  • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 17 do 31 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
  • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu,

Głośność pracy VOLTENO VO 1988

Z uwagi na generowany hałas o natężeniu 65 dB, praca urządzenia jest słyszalna dla ucha. Z tego powodu działanie klimatyzatora VOLTENO VO1988 może zakłócać relaks i nie zawsze będzie komfortowym rozwiązaniem do domu.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

VOLTENO VO1988 wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem VOLTENO VO1988

Sterowanie urządzeniem jest możliwe dzięki wielofunkcyjnemu pilotowi zdalnego sterowania dołączonemu do zestawu oraz przy pomocy panelu umieszczonemu na urządzeniu. Niestety producent nie wyposażył klimatyzatora w opcję sterowania za pomocą sieci Wi-Fi.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator VOLTENO VO1988?

O samym klimatyzatorze VOLTENO VO1988 można powiedzieć niewiele. Sprzęt spełnia swoje główne przeznaczenie, tzn. schładza powietrze w pomieszczeniu- do ograniczonego metrażu robi to całkiem skutecznie.

Jednak jego działanie jest głośne i przy dłuższym użytkowaniu może stać się uciążliwe i drażniące.

Z uwagi na szczątkowość informacji dostępnych na jego temat, potencjalny klient może mieć problem z podjęciem decyzji co do jego zakupu. Za oferowany stosunek jakości do ceny w tym pułapie cenowym, użytkownik z pewnością znajdzie na rynku kilka innych modeli o nieco lepszych parametrach działania. Ponadto, zrobi to uzyskując przy tym szczegółowe informacje wraz z dokładnym opisem, co pozwoli dokonać mu trafnej decyzji. 

ZALETY


  • szybkie chłodzenie
  • 2 letnia gwarancja

WADY


  • brak opcji grzania
  • głośne działanie
  • mała powierzchnia chłodzenia
  • brak opcji Wi-Fi

Dane techniczne

ProducentVOLTENO
Zasilanie230 V
ModelVO1988
Maks. powierzchnia chłodzeniado 12 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 28 l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 17°C do 31°C
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie1,35 kW
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracy65 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)72,2 / 42 / 36 cm
Wagabd.
Długość rurybd.
Średnica rurybd.
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *