VACO Arrifana VAC0909W

Klimatyzator VACO Arrifana VAC0909W – recenzja


Klimatyzator przenosny Vaco VAC0909W WiFi

Klimatyzator przenośny VACO Arrifana VAC0909W

Klimatyzator Vaco Arrifana VAC0909W został zbudowany na bazie kultowego modelu 0909 klimatyzatora Blaupunkt serii Moby Blue. Urządzenie dysponuje zbliżonymi parametrami pracy do wyżej wspomnianego modelu, przez co można spodziewać się podobnej solidności wykonania i komfortu w użytkowaniu.

Produkt wyposażono w jednostkę o mocy 2,5 kW, będąca w stanie wygenerować przepływ powietrza na poziomie 280m3/h, przez co obniżenie temperatury w pomieszczeniu odbywa się w sposób szybki i odczuwalny. Urządzenie wyposażono w solidną, białą obudowę z połyskliwego plastiku, po bokach której zamieszczono uchwyty ułatwiające transport. Samo przemieszczanie urządzenia jest zdecydowanie ułatwione dzięki zamontowanym obrotowym kółkom, przez co jego masa wynosząca ok. 30 kg nie stanowi większego problemu.

Na froncie obudowy w jej środkowej części umieszczono cyfrowy wyświetlacz emanujący delikatną, niebieską barwą, przez co całość prezentuje się niezwykle delikatnie oraz gustownie. Ruchoma kratka nawiewu otwiera się po uruchomieniu urządzenia rozprowadzając powietrze po pomieszczeniu, natomiast automatycznie zamyka się po wyłączeniu urządzenia.

Wydajność urządzenia

Zakres możliwej do uzyskania temperatury kształtuje się w granicach od 18 do 32 stopni Celsjusza zarówno w trybie chłodzenia, natomiast w trybie ogrzewania bez problemu osiągniemy temperaturę z zakresu od 13 od 27 stopni Celsjusza. Urządzenie przeznaczono do pomieszczeń, których powierzchnia nie przekracza 25m2 i do takiego metrażu zapewni nam najefektywniejsze i deklarowane działanie. Idealnie sprawdzi się w domowych salonach, pokojach, czy biurowych gabinetach.

Sama funkcja osuszania powietrza będąca na wyposażeniu urządzenia, mimo że nie stanowi jego głównego zadania, działa na całkiem zadowalającym poziomie wynoszącym 27,6 l na dobę, co czyni urządzenie jeszcze bardziej uniwersalnym.

Koszt pracy klimatyzatora VACO Arrifana VAC0909W

Urządzenie dysponuje mocą 2,5 kW co sprawia, że użytkownik może spać spokojnie bez obaw o wysokość rachunku za energię elektryczną. Szacowany koszt godziny pracy urządzenia wynosi ok. 0,46 zł co bez wątpienia czyni klimatyzator jednym z najbardziej energooszczędnych urządzeń tego typu na rynku.

Dodatkowe tryby pracy VACO Arrifana VAC0909W

Czy decydując się na zakup klimatyzatora jesteśmy skazani na użytkowanie go wyłącznie w sytuacjach, gdy temperatura na zewnątrz osiąga niebotyczne wartości?  Nie koniecznie.

Wraz z rozwojem technologii producenci zrozumieli, że uniwersalność zaczyna odgrywać coraz większą rolę, a klienci płacąc często niemałe pieniądze za urządzenie oczekują, że spełni ono pokładane w nim oczekiwania. Dlatego też wyposażyli urządzenie w następujące funkcje:

 • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 18 do 32 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole.
 • ogrzewanie – klimatyzator wyposażono w tryb grzewczy, co nie jest spotykane we wszystkich modelach dostępnych na rynku. Jego zasada działania jest podobna do działania pomp ciepła. Dlatego też stanowi doskonałą, a przede wszystkim znacznie tańsza alternatywę dla grzejników elektrycznych. 
 • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
 • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu.

Głośność pracy klimatyzatora VACO Arrifana VAC0909W

Urządzenie jest również jednym z najciszej pracujących na rynku w swojej kategorii. Klimatyzator podczas normalnej pracy emituje jedynie ok. 54 dB, co jest porównywalne z szumem panującym w biurach. Dźwięk ten w żaden sposób nie zakłóca normalnej pracy, nie rozprasza, ani nie przeszkadza w odpoczynku. 

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

VACO Arrifana VAC0909W to urządzenie, które z całą stanowczością można nazwać ekologicznym. Za szybkie, a co najważniejsze efektywne ochładzanie temperatury pomieszczenia odpowiada nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290 – który cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Oczywiście nie trzeba wspominać o takich funkcjach jak 4 tryby szybkości pracy wentylatora czy 24 godzinny timer, ponieważ w urządzeniu tej klasy opcje te są standardem.

Sterowanie za pomocą Wi-Fi

Pracą urządzenia można sterować w różnoraki sposób. Oprócz tradycyjnego sterowania za pomocą panelu umieszczonego na urządzeniu oraz pilota zdalnego sterowania dołączonego do zestawu, użytkownik ma możliwość sterowania za pośrednictwem dedykowanej aplikacji na smartfona. Z racji tego, że urządzenie posiada opcję łączności z Wi-Fi, możliwe jest sparowanie klimatyzatora z telefonem i sterowanie jego pracą zdalnie. 

Ponadto aplikacja posiada możliwość sterowania głosowego, co stanowi dodatkowy atut.

Sposoby montażu rury wyrzutowej w klimatyzatorze VACO Arrifana VAC0909W

W tym momencie powstaje pytanie, w jaki sposób wprowadzić rurę wylotową z pomieszczenia, jednocześnie nie otwierając okien i nie narażając się na ponowne podniesienie temperatury w pomieszczeniu? Metody są trzy.

Warto przejrzeć oferty sprzedawców oferujących niżej opisane rozwiązania, gdyż mogą one znacząco podnieść komfort użytkowania urządzenia.

Otwór w ścianie

Można wykuć w ścianie otwór na rurę wylotową klimatyzatora i zamontować ją w danym miejscu. Jednak niesie to za sobą oczywiste wady w postaci dość inwazyjnej operacji oraz braku mobilności.

Rama okienna

Drugie rozwiązanie jest dużo mniej skomplikowane i szybsze. Wystarczy wyposażyć się w specjalną wpinaną ramę okienną z przygotowanym otworem na rurę wylotową. Po ustawieniu klimatyzatora wewnątrz pomieszczenia wystarczy umocować rurę w otworze zamocowanej ramy i uruchomić urządzenie. Rama nie przepuszcza temperatury z zewnątrz oraz nie wymaga demontażu po każdorazowym użyciu. Po odłączeniu rury klimatyzatora można spokojnie zamknąć okno bez obawy o uszkodzenie ramy. 

Uszczelka okienna

Wiele sprzedawców oferuje dedykowaną uszczelkę okienną/rękaw, który jest montowany do okna za pomocą dołączonych do zestawu rzepów. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale nie koniecznie wygodne.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator VACO Arrifana VAC 0909W?

Klimatyzator w pełni spełnia swoją funkcję- radzi sobie z obniżeniem temperatury w pomieszczeniu nawet w czasie największych upałów. Ponadto funkcje ogrzewania i osuszania sprawiają, że z powodzeniem można użytkować go przez cały rok, bez obaw o gigantyczny rachunek za prąd.

Z pewnością istnieje wiele lepszych klimatyzatorów, wyróżniających się wyższymi parametrami działania, lecz jeżeli szukamy urządzenia do codziennego użytku domowego, które szybko wprowadzi komfortowe warunki termiczne w pomieszczeniu, VACO Arrifana VAC0909W sprawdzi się w tej roli doskonale.

Warto nadmienić, że sezon letni zbliża się wielkimi krokami i warto rozejrzeć się za klimatyzatorem już teraz, ponieważ w okresie największych upałów magazyny sklepów i hurtowni mogą być już dawno pozbawione tego typu urządzeń.

ZALETY


 • doskonała relacja jakość-cena
 • nowoczesny design
 • cicha praca
 • tani w użytkowaniu
 • sterowanie za pomocą aplikacji i sterowanie głosowe
 • 2 letnia gwarancja

WADY


 • przeznaczony do mniejszych pomieszczeń
 • brak przystosowania do działania na zewnątrz budynku

Dane techniczne

ProducentVACO
Zasilanie230 V
ModelArrifana VAC0909W
Maks. powierzchnia chłodzeniado 25 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaTak
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 27,6l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 18°C do 32°C
Przepływ powietrza280m3/h
Możliwość podłączenia panelu ControboxNie
Sterowanie Wi-FiTak
Maks. zużycie energii – chłodzenie0,84 kW
Wydajność chłodnicza2,5 kW
SEER/SCOP3,0/3,0
Klasa energetycznaA/A+
Koszt 1h pracyokoło 0,46 zł
Poziom głoścności pracy54 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)87 / 49,5 / 40,5 cm
Waga30 kg
Długość rury1,5 m
Średnica rury13 cm
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia

SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *