Maltec KLP-8000KWA

Maltec KLP-8000KWA – recenzja


Klimatyzator przenosny Maltec KLP-8000KWA

Klimatyzator przenośny Maltec KLP-8000KWA

Recenzowanym produktem jest klimatyzator przenośny Maltec KLP-8000KWA – urządzenie będące dziełem firmy zajmującej się importem i dystrybucją produktów z branży ogrzewania, klimatyzacji i AGD. 

Klimatyzator posiada wydajność chłodniczą plasującą się na poziomie 2,4 kW, przy jednoczesnym poborze mocy w okolicach 880W

Natomiast cyrkulacja powietrza kształtuje się na poziomie 300m3/h. 

Wydajność klimatyzatora Maltec KLP-8000KWA

Producent deklaruje efektywne chłodzenie pomieszczeń, których powierzchnia wynosi 10-15 m3. Tym samym urządzenie może być używane do chłodzenia niewielkich pomieszczeń typu pokoje lub gabinety, lecz w przypadku przestronnych salonów może nie być najlepszym wyborem.

Opcja osuszania powietrza pracuje z efektywnością do 21,6l/dzień, przez co odczuwalnie obniży jego wilgotność zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu.

Ponadto urządzenie nie posiada na wyposażeniu opcji grzania, przez co jego użytkowanie ograniczać się będzie przeważnie do okresu wiosenno-letniego. 

Koszt pracy urządzenia

Dzięki klasie energetycznej A oraz maksymalnemu poborowi prądu na poziomie 880W koszt godziny pracy urządzenia nie jest wygórowany. Oscyluje w granicach 0,54 zł, dzięki czemu nawet wielogodzinna praca urządzenia nie wygeneruje ogromnych rachunków za energię elektryczną.

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora Maltec KLP-8000KWA

Producent wyposażył model Maltec KLP-8000KWA w 3 tryby pracy:

  • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu do pożądanego zakresu. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
  • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu,

Głośność pracy Maltec KLP-8000KWA

Z uwagi na generowany hałas o natężeniu 65 dB, praca urządzenia jest słyszalna dla ucha. Z tego powodu działanie klimatyzatora Maltec KLP-8000KWA może zakłócać relaks i nie zawsze będzie komfortowym rozwiązaniem do domu.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Maltec KLP-8000KWA wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem Maltec KLP-8000KWA

Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania lub za pośrednictwem dotykowego panelu na obudowie. 

Entuzjaści rozwiązań mobilnych mogą czuć się nieco rozczarowani, ponieważ na wyposażeniu klimatyzatora nie znajduje się opcja sterowania za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator Maltec KLP-8000KWA?

Klimatyzator Maltec KLP-8000KWA będzie dobrym wyborem w przypadku chłodzenia pomieszczeń o ograniczonym metrażu, typu pokoje lub niewielkie gabinety. Urządzenie jest w stanie schłodzić powietrze w pomieszczeniu w stosunkowo krótkim czasie, przy jednoczesnym niewielkim zużyciu energii elektrycznej. 

Jednak nie sprawdzi się w przypadku większych pomieszczeń, gdzie jego wydajność zostanie mocno ograniczona. Brak opcji grzewczej sprawia, że jego użytkowanie ograniczone jest tylko do okresu największych upałów.

Samo sterowanie pracą urządzenia może odbywać się jedynie za pomocą panelu sterowania urządzenia lub pilota. Klimatyzator nie posiada możliwości sterowania za pomocą Wi-Fi, która znacznie ułatwia sterowanie urządzeniem. 

Reasumując – urządzenie można polecić wszystkim tym, których środki na zakup klimatyzatora są ograniczone i oczekują oni od urządzenia jedynie podstawowej funkcji- chłodzenia. 

Natomiast jeżeli urządzenie mają cechować nieco szersze możliwości zastosowania, wówczas lepszym wyborem będą klimatyzatory oferujące więcej trybów pracy popartych większymi parametrami.

ZALETY


  • niska cena
  • niewielka masa
  • pilot zdalnego sterowania

WADY


  • brak opcji grzania
  • mała powierzchnia chłodzenia
  • brak opcji Wi-Fi

Dane techniczne

ProducentMaltec
Zasilanie230 V
ModelKLP-8000KWA
Maks. powierzchnia chłodzeniado 10-15 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 21,6 l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)b.d.
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie880 W
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracy65 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)67,8 / 32,8 / 30,5 cm
Waga21 kg
Długość rurybd.
Średnica rurybd.
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *