Kaisai KPC-09AK29

Kaisai KPC-09AK29


Klimatyzator przenośny Kaisai KPC-09AK29

Kaisai KPC-09AK29 wyposażono w jednostkę o mocy chłodniczej 2,6 kW, która jest w stanie wygenerować przepływ powietrza na poziomie 320m3/h. Dodatkowo zakres regulacji temperatury wynosi od 18 do 35 stopni Ceisjusza. Urządzenie ma możliwość w jednej w trzech prędkości działania klimatyzatora.

Wydajność klimatyzatora Kaisai KPC-09AK29

Urządzenie jest przeznaczone do chłodzenia pomieszczeń o powierzchni nie większej niż 25m2, Tym samym nie sprawdzi się on w przestronnych salonach, jednak w mniejszych pomieszczeniach powinien on w 100% spełnić swoje zadanie. 

Tryb osuszania, w który wyposażono klimatyzator pozwala na osuszenie powietrza w ilości do 34l/dobę. Natomiast na wyposażeniu nie znajduje się tryb grzewczy.

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora KPC-09AK29

Producent wyposażył model Kaisai KPC-09AK29 w 3 tryby pracy:

 • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 18 do 35 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
 • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
 • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu,

Głośność pracy Kaisai KPC-09AK29

Deklarowana przez producenta głośność działania klimatyzatora na najwyższej prędkości wiatraka oscyluje w granicach 54 dB i podobnie jak inne tego typu urządzenia jego praca jest słyszalna dla osób w jego otoczeniu. W mniejszym lub większym stopniu może być uciążliwe podczas pracy lub w trakcie wykonywania obowiązków domowych, jednak jego postawienie w sypialni znacząco utrudni zasypianie.

Jednocześnie brak przystosowania do wystawienia na zewnątrz sprawia, że urządzenie przez cały czas musi znajdować się w pomieszczeniu, co nie wpływa pozytywnie na komfort akustyczny.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

EBERG MIRU E26HD wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem Kaisai KPC-09AK29

Sterowanie urządzeniem może odbywać się za pomocą panelu sterowania w górnej części obudowy urządzenia lub za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania dołączonego do zestawu.

Minusem jest natomiast brak możliwości sterowania za pomocą sieci Wi-Fi.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator Kaisai KPC-09AK29

Klimatyzator Kaisai KPC-09AK29 to urządzenie, które spełnia podstawowe wymogi stawiane dla tego typu sprzętów. Oferuje 3 tryby pracy, jest w stanie obniżyć temperaturę powietrza w niewielkich pomieszczeniach, jednak w przypadku większych nie znajdzie swojego zastosowania. Stosunkowo niewielka masa pozwala na łatwe przemieszczania urządzenia przy pomocy zamontowanych, obrotowych nóżek.

Jednak słyszalna praca urządzenia i brak możliwości wystawienia na zewnątrz sprawiają, że klimatyzator traci nieco na swojej funkcjonalności. Ponadto jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Brak opcji grzania również sprawia, że okres użytkowania klimatyzatora ogranicza się wyłącznie do sezonu letniego. 

ZALETY


 • estetyczny
 • niewielka masa
 • niska cena

WADY


 • brak opcji grzania
 • głośne działanie
 • mała powierzchnia chłodzenia
 • brak opcji Wi-Fi
 • brak dostosowania do wystawienia na zewnątrz

Dane techniczne

ProducentKAISAI
Zasilanie220-240 V
ModelKPC-09AK29
Maks. powierzchnia chłodzeniado 25 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 34 l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 18°C do 35°C
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie1,01 kW
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracymax. 65 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)77 / 31,5 / 39,5 cm
Waga29 kg
Długość rury150 cm
Średnica rury15 cm
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *