Inventor CHILLY

Inventor CHILLY – recenzja


Klimatyzator przenosny Inventor CHILLY

Klimatyzator przenośny Inventor CHILLY

Recenzowanym produktem jest klimatyzator przenośny Inventor CHILLY – urządzenie mające za zadanie znacząco poprawić komfort termiczny w upalne dni.

Klimatyzator wyposażono w białą, połyskliwą obudowę, kryjącą w sobie jednostkę cechującą wydajność chłodzenia na poziomie 2,64 kW. Dzięki temu jest ona w stanie wygenerować przepływ powietrza na poziomie 295 m3/h, co pozwala w szybkim czasie schłodzić pomieszczenie.

Na wyposażeniu urządzenia znajdują się opcje chłodzenia, wentylacji czy osuszania.

Wydajność klimatyzatora Inventor CHILLY

Klimatyzator Inventor CHILLY sprawdzi się w przypadku chłodzenia pomieszczeń o powierzchni do 26m2. Fakt ten czyni urządzenie w pełni użytecznym w większości pokojów lub gabinetów. Natomiast sam tryb osuszania powietrza działa z efektywnością 2,12l/h.

Ponadto urządzenie nie posiada na wyposażeniu opcji grzania, przez co jego użytkowanie ograniczać się będzie przeważnie do okresu wiosenno-letniego. 

Koszt pracy urządzenia

Dzięki klasie energetycznej A oraz maksymalnemu poborowi prądu na poziomie 1000W koszt godziny pracy urządzenia nie jest wygórowany. Oscyluje w granicach 0.62 zł, dzięki czemu nawet wielogodzinna praca urządzenia nie wygeneruje ogromnych rachunków za energię elektryczną.

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora Inventor CHILLY

Producent wyposażył model Inventor CHILLY w 3 tryby pracy:

  • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu do pożądanych wartości. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
  • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu,

Głośność pracy Inventor CHILLY

Urządzenie w trakcie normalnej pracy generuje hałas na poziomie 63dB. Tym samym urządzenie jest słyszalne dla ucha, lecz znacząco nie dekoncentruje podczas codziennych obowiązków.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Inventor CHILLY wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem Inventor CHILLY

Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania lub za pośrednictwem dotykowego panelu na obudowie. 

Entuzjaści rozwiązań mobilnych mogą czuć się nieco rozczarowani, ponieważ na wyposażeniu klimatyzatora nie znajduje się opcja sterowania za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator Inventor CHILLY?

Klimatyzator Inventor CHILLY to urządzenie, które z pewnością obniży temperaturę w pomieszczeniu do wskazanego poziomu. Duża przepustowość chłodzonego powietrza sprawia, że cały proces nie zajmie wiele czasu.

Jednak jakość wykonania oraz brak dodatkowych funkcji sprawia, że jego ostateczna ocena została zaniżona. Z powodu braku funkcji ogrzewania, okresie jesienno-zimowym urządzenie nie znajdzie swojego zastosowania. Ponadto na jego niekorzyść przemawia brak wyposażenia w opcję sterowania za pomocą Wi-Fi.

Podsumowując, ze względu na swoją niewygórowaną cenę klimatyzator Inventor CHILLY można polecić osobom, które szukają doraźnego rozwiązania na panujące upały. Jednak jeżeli ktoś oczekuje od klimatyzatora czegoś więcej, recenzowany model może nie być odpowiednim wyborem.

ZALETY


  • 3 tryby pracy
  • system autodiagnozy
  • niska cena

WADY


  • brak opcji grzania
  • niska jakość wykonania obudowy
  • brak opcji Wi-Fi

Dane techniczne

ProducentInventor
Zasilanie230 V
ModelCHILLY
Maks. powierzchnia chłodzeniado 26 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 48 l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)bd.
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie1,00 kW
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracy63 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)70,3 / 35 / 34,5 cm
Waga25,3 kg
Długość rurybd.
Średnica rurybd.
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *