Fersk Vind

Fersk Vind


Klimatyzator przenośny Fersk Vind

Klimatyzator przenośny Fersk Vind to urządzenie o mocy 3,51 kW, które pozwala na wygenerowanie przepływu powietrza na poziomie 400 m3/h.  Pozwala Zakres regulacji temperatury wynosi od 16 do 30 stopni Celsjusza. Urządzenie ma możliwość pracy w jednej z trzech prędkości pracy.

Wydajność klimatyzatora Fersk Vind

Moc urządzenie pozwala na efektywne schłodzenie pomieszczeń o powierzchni nie przekraczającej 40m2, co sprawia, że urządzenie sprawdzi się w większości salonów i innych większych pomieszczeń. 

Tryb osuszania, w który wyposażono klimatyzator pozwala na osuszenie powietrza w ilości do 28,8l/dobę

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora Fersk Vind

Producent wyposażył model Fersk Vind w 4 tryby pracy:

 • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 18 do 35 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
 • ogrzewanie klimatyzator wyposażono w tryb grzewczy, co nie jest spotykane we wszystkich modelach dostępnych na rynku. Jego zasada działania jest podobna do działania pomp ciepła. Dlatego też stanowi doskonałą, a przede wszystkim znacznie tańsza alternatywę, dla grzejników elektrycznych,
 • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
 • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu,

Głośność pracy Fersk Vind

Urządzenie pracuje z głośnością oscylującą w granicach 56-65 dB, co jest standardem w większości tego typu urządzeń na rynku. Jego praca jest słyszalna dla otoczenia ze względu na monoblokową budowę urządzenia tj. scentralizowanie wszystkich słyszalnych elementów wewnątrz obudowy.

Tym samym klimatyzator ustawiony w sypialni może powodować znaczne problemy z zaśnięciem. Jednocześnie brak przystosowania do wystawienia na zewnątrz sprawia, że urządzenie przez cały czas musi znajdować się w pomieszczeniu, co nie wpływa pozytywnie na komfort akustyczny.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Klimatyzator Fersk Vind wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem Fersk Vind

Urządzeniem można sterować za pośrednictwem panelu sterowania w górnej części obudowy oraz poprzez pilot zdalnego sterowania. Jednocześnie klimatyzator nie posiada możliwości sterowania za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator Fersk Vind

Klimatyzator Fersk Vind pozwala cieszyć się przyjemnym chłodem nawet w gorące dni. Ponadto wyposażenie urządzenia w dodatek pod postacią trybu ogrzewania sprawia, że znajdzie on zastosowanie również w chłodniejsze wieczory. Odpowiednia moc chłodnicza pozwala na sprawne ochłodzenie lub ogrzanie pomieszczenia.

Jednak głośność pracy urządzenia i brak przystosowania do wystawienia poza pomieszczeniem sprawia, że jego dłuższe działanie może być męcząca dla osób wewnątrz. Na wygodę sterowania negatywnie wpływa brak opcji Wi-Fi, przez co kalibracja parametrów pracy urządzenia może odbywać się jedynie w sytuacji, kiedy znajdujemy się w jego pobliżu. 

Podsumowując – klimatyzator Fersk Vind jest produktem spełniającym swoje podstawowe zadanie, jednak jego użytkowanie może w pewnym stopniu wiązać się z niedogodnościami – zarówno pod względem sterowania, jak i akustycznymi. 

ZALETY


 • 4 tryby pracy
 • szybkie chłodzenie
 • estetyka wykonania

WADY


 • brak opcji grzania
 • głośne działanie
 • mała powierzchnia chłodzenia
 • brak opcji Wi-Fi
 • brak dostosowania do wystawienia na zewnątrz

Dane techniczne

ProducentFersk
Zasilanie220-240 V
ModelVind
Maks. powierzchnia chłodzeniado 40 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaTak
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 28,8 l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 16°C do 30°C
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie1,35kW
Maks. zużycie energii – ogrzewanie1,50 kW
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracy56-65 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)73 / 43 / 36cm
Waga29,5 kg
Długość rury150 cm
Średnica rury15 cm
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *