EXPLAY 3500W

EXPLAY 3500W


źródło: allegro.pl

Klimatyzator przenośny EXPLAY 3500W

Klimatyzator przenośny EXPLAY 3500W dysponuje mocą 3,5 kW, co pozwala wygenerować przepływ powietrza na poziomie 400m3/h

Wydajność klimatyzatora EXPLAY 3500W

Maksymalną wielkość pomieszczenia, w której urządzenie efektywnie obniża temperaturę, producent określił na maksymalnie 25m2. Tym samym znajdzie on zastosowanie w większości pomieszczeń, jednak w przypadku przestronnych wnętrz efektywność EXPLAY 3500W będzie zdecydowanie niższa.

Wydajność osuszania wynosi ok. 28,8l/dobę, co w odczuwalnym stopniu pozwoli zmniejszyć nadmierną wilgotność w pomieszczeniu.

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora EXPLAY 3500W

Producent wyposażył model Explay 3500W w 3 tryby pracy:

  • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie przewidzianym w instrukcji urządzenia. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • ogrzewanie – klimatyzator wyposażono w tryb grzewczy, co nie jest spotykane we wszystkich modelach dostępnych na rynku. Jego zasada działania jest podobna do działania pomp ciepła. Dlatego też stanowi doskonałą, a przede wszystkim znacznie tańsza alternatywę, dla grzejników elektrycznych,
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 

Głośność pracy EXPLAY 3500W

Szacowaną głośność pracy urządzenia producent określił na ok. 56 dB, co sprawia, że jego działanie jest wyraźnie słyszalne dla osób w jego otoczeniu. Dzieje się tak ze względu na monoblokowy charakter urządzenia oraz umieszczenie wszystkich „głośnych” elementów wewnątrz urządzenia. Jednocześnie urządzenie nie jest przystosowane do wystawienia na zewnątrz pomieszczenia.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Podobnie jak inne klimatyzatory zestawione w rankingu, Explay 3500W wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem EXPLAY 3500W

Urządzeniem można sterować za pomocą przycisków umieszczonych w górnej części obudowy urządzenia lub za pomocą pilota zdalnego sterowania. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość sterowania za pośrednictwem sieci Wi-Fi – pozwala to na kalibrację parametrów pracy urządzenia z dowolnego miejsca. W tym celu należy zainstalować dedykowaną aplikację na swoim smartfonie lub tablecie.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator EXPLAY 3500W

Klimatyzator Explay 3500W to klimatyzator ze średniej półki cenowej, dlatego też nie wyróżnia się pod względem parametrów pracy. Na wyposażeniu znajdują się podstawowe tryby pracy (w tym przydatny tryb grzania), a użytecznym dodatkiem jest opcja sterowania za pomocą Wi-Fi.

W dobie wysokich temperatur klimatyzator z pewnością okaże się w pełni użytecznym urządzeniem i w swojej klasie oferuje użytkownikowi wystarczająco wiele, aby rozważyć jego zakup przy ograniczonych zasobach gotówki.

ZALETY


  • design
  • 3 tryby pracy,
  • sterowanie Wi-FI

WADY


  • głośne działanie,
  • mała powierzchnia chłodzenia,
  • niedostosowany do wystawienia na zewnątrz

Dane techniczne

ProducentEXPLAY
Zasilanie220-240 V
Model
Maks. powierzchnia chłodzeniado 25m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaTak
Tryb cyrkulacjiNie
Wydajność osuszaniado 28,8l/ doba
Zakres reg. temp. (chłodzenie)bd.
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiTak
Maks. zużycie energii – chłodzenie1337 W
Maks, zużycie energii – ogrzewanie1118 W
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracydo 56 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)76,2 / 35,3 / 47,0 cm
Waga31 kg
Długość rury150 cm
Średnica rury15 cm
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *