EBERG VIGO V52HD z Wi-Fi

EBERG Vigo V52HD z Wi-Fi – recenzja


źródło: allegro.pl

Przedmiotem niniejszej recenzji jest klimatyzator przenośny EBERG Vigo V52HD z W-Fi. Jest to jedno z nowszych urządzeń spod szyldu firmy EBERG – specjalizującej się w produkcji urządzeń służących do uzdatniania powietrza oraz poprawiania warunków klimatycznych w pomieszczeniach.

Wydajność urządzenia EBERG Vigo V52HD z Wi-Fi

Urządzenie wyposażono w jednostkę oferującą 5,28 kW dzięki czemu jest w stanie wygenerować przepływ powietrza na poziomie 680l/h.

Eberg Vigo V52HD z Wi-Fi oferuje regulację temperatury w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza. Natomiast maksymalna powierzchnia, przy której urządzenie działa z największą efektywnością wynosi 60m2, dzięki czemu znajdzie swoje zastosowanie nawet w przestronnych salonach.

Klimatyzator pracuje z efektywnością do 52,8 litra na dobę, co pozwala na efektywne osuszenie powietrza w wybranym przez nas pomieszczeniu.

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora EBERG Vigo V52HD z Wi-Fi

EBERG Vigo V52HD z Wi-Fi może pracować w jednym z 4 trybów pracy:

 • chłodzeniajego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu, jednocześnie znacząco podnosząc komfort pracy. Przyjęto, że optymalna temperatura, w której człowiek pracuje najefektywniej mieści się w granicach 21-24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, stwarza korzystniejsze warunki do pracy lub odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. Oczywiście będzie to możliwe w przypadku, kiedy do pomieszczenia nie będzie dochodziło ciepłe powietrze z otwartych okien i drzwi,
 • ogrzewanie – klimatyzator wyposażono w tryb grzewczy, co nie jest spotykane we wszystkich modelach dostępnych na rynku. Jego zasada działania jest podobna do działania pomp ciepła. Dlatego też stanowi doskonałą, a przede wszystkim znacznie tańsza alternatywę, dla grzejników elektrycznych,
 • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii, 
 • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu.

Głośność pracy EBERG Vigo V52HD z Wi-Fi

Urządzenie generuje hałas na poziomie do 65 dB, co sprawia, żę jego praca jest szczególnie słyszalna. Podczas uruchomienia najwyższego biegu hałas jest na tyle uciążliwy, że staje się męczący podczas odpoczynku oraz rozprasza i uniemożliwia skupienie w czasie pracy.

Uruchomienie trybu nocnego znacznie wpływa na wydajność urządzenia, a jedynie nieznacznie zmienia poziom głośności, co niestety nie pozwala na spokojne zaśnięcie z klimatyzatorem umieszczonym w sypialni. Jednocześnie urządzenie nie oferuje zwiększonego stopnia ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, tym samym nie jest przeznaczone do wystawienia na zewnątrz pomieszczenia.

Tym samym użytkownicy są narażeni na stały dyskomfort akustyczny, co może negatywnie wpływać na samopoczucie. 

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Za szybkie, a co najważniejsze efektywne ochładzanie pomieszczenia odpowiada nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290 – który cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem EBERG Vigo V52HD z Wi-Fi

Sterować urządzeniem można przy pomocy panelu sterowania umieszczonego w górnej części urządzenia. Dodatkowo na wyposażeniu znajduje się pilot zdalnego sterowania oraz możliwość sterowania za pomocą Wi-Fi.

Sam pilot zdalnego sterowana nie posiada wyświetlacza, przez co aby ustawić precyzyjną temperaturę, tak czy inaczej trzeba podejść do klimatyzatora. Wyświetlacz na obudowie jest dosyć mały i nieczytelny, przez co obsługa urządzenia jest utrudniona.

Aby połączyć się z siecią Wi-Fi, należy pobrać odpowiednią aplikację. Niestety w instrukcji obsługi nie znajdziemy informacji odnośnie sposobu pobrania aplikacji i kalibracji urządzenia z siecią, przez co uruchomienie sterowania Wi-Fi może okazać się kłopotliwe. Na fotografiach produktowych przedstawione są dwie wizualizacje przedstawiające interfejs aplikacji, lecz ciekawostką jest fakt, że przedstawiają one dwie różne wersje aplikacji, co dodatkowo może wprowadzać w błąd.

Sposoby montażu rury wyrzutowej

W tym momencie powstaje pytanie, w jaki sposób wyprowadzić rurę wylotową z pomieszczenia, jednocześnie nie otwierając okien i nie narażając się na ponowne podniesienie temperatury? Metody są trzy.

Warto przejrzeć oferty sprzedawców oferujących niżej opisane rozwiązania, gdyż mogą one znacząco podnieść komfort użytkowania urządzenia.

Otwór w ścianie

Można wykuć w ścianie otwór na rurę wlotową klimatyzatora i zamontować ją w danym miejscu. Jednak niesie to za sobą oczywiste wady w postaci dość inwazyjnej operacji oraz braku mobilności.

Rama okienna

Drugie rozwiązanie jest dużo mniej skomplikowane i szybsze. Wystarczy wyposażyć się w specjalną wpinaną ramę okienną z przygotowanym otworem na rurę wylotową. Po ustawieniu klimatyzatora wewnątrz budynku wystarczy umocować rurę w otworze zamocowanej ramy i uruchomić urządzenie. Rama nie przepuszcza temperatury z zewnątrz oraz nie wymaga demontażu po każdorazowym użyciu. Po odłączeniu rury klimatyzatora można spokojnie zamknąć okno bez obawy o uszkodzenie ramy. 

Uszczelka okienna

Wiele sprzedawców oferuje dedykowaną uszczelkę okienną/rękaw, który jest montowany do okna za pomocą dołączonych do zestawu rzepów. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale nie koniecznie wygodne.

Podsumowanie – Czy warto kupić EBERG Vigo V52HD z Wi-Fi?

Urządzenie oferuje dużą moc zapewniającą efektywne działanie nawet w przestronnych pomieszczeniach. Jednak to wszystko okupione jest zwiększonym poziomem hałasu, który znacząco wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniu. Duża przepustowość powietrza jest wynikiem wzmożonej, a co za tym idzie – głośnej pracy podzespołów urządzenia, z czym należy się liczyć podczas zakupu.

Minusem jest fakt, że urządzenie znajdujące się na tym pułapie cenowym nie jest dostosowane do wystawienia na zewnątrz, przez co domownicy będą narażeni na zwiększony hałas przez cały czas trwania jego pracy.Warto zauważyć, że dobre parametry pracy urządzenia znajdą swoje odzwierciedlenie w znacznie zwiększonym zużyciu prądu. Dlatego też EBERG Vigo nie można zaliczyć do urządzeń typu „energooszczędnych”,

Nowoczesne, choć niedopracowane podejście do tematu sterowania za pośrednictwem sieci Wi-Fi może przysporzyć potencjalnemu nabywcy trudności w instalacji i kalibracji aplikacji oraz połączenia z klimatyzatorem.

Design urządzenia nie należy do tych najatrakcyjniejszych, jednak o ile wygląd jest kwestią gustu, tyle jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, co przy urządzeniu tej klasy stanowi istotny mankament.

Ponadto producent oferuje jedynie 2-letnią gwarancję na urządzenie, przy czym coraz częściej w przypadku nawet znacznie tańszych klimatyzatorów normą staje się 3-letnia gwarancja.

ZALETY

 • duża moc
 • wydajna praca
 • duża powierzchnia chłodzenia
 • sterowanie za pomocą Wi-Fi 

WADY


 • duże zużycie prądu,
 • głośna praca,
 • brak dostosowania do wystawienia na zewnątrz,
 • jakość wykonania,
 • brak instrukcji instalacji aplikacji,
 • jedynie 2-letnia gwarancja

Dane techniczne

ProducentEBERG
Zasilanie230 V
ModelVIGO V52HD
Maks. powierzchnia chłodzeniado 60 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaTak
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszania53l/ na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 16°C do 31°C
Zakres reg. temp. (ogrzewanie)od 16°C do 31°C
Możliwość podłączenia panelu ControboxNie
Sterowanie Wi-FiTak
Maks. zużycie energii – chłodzenie2000 W
Wydajność chłodnicza5,28 kW
Maks. zużycie energii – ogrzewanie2043 W
Wydajność grzewcza4,7 kW
SEER/SCOP2,6 / 2,3
Klasa energetycznaA/A
Koszt 1h pracy
Poziom głoścności pracyok. 65 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)76 / 47 / 37 cm
Waga30 kg
Długość rury1,5 m
Średnica rury13 cm
Gwarancja 24 miesięcy

Aktualna cena urządzenia

SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *