EBERG MIRU E26HD

EBERG MIRU E26HD


Klimatyzator przenośny EBERG MIRU E26HD

Firma Eberg jest firmą tworzącą produkty służące do poprawiania warunków klimatycznych w pomieszczeniach oraz uzdatniania powietrza. Przedmiotem niniejszej recenzji jest klimatyzator o oznaczeniu MIRU E26HD.

EBERG MIRU E26HD  dysponuje mocą 2,64kW, przy czym zakres temperatury chłodzenia mieści się w zakresie od 16-31 stopni Celsjusza. Przepływ powietrza osccyluje w granicach 350m3/h, co zapewnia szybkość chłodzenia na przyzwoitym poziomie.

Wydajność klimatyzatora EBERG MIRU E26HD

Według deklaracji producenta, klimatyzator jest w stanie efektywnie schłodzić pomieszczenie o wielkości nie przekraczającej 25m2, Jednak z opinii dostępnych w sieci wynika, że w pomieszczeniach o powierzchni 25m2, klimatyzator jest w stanie schłodzić pomieszczenie o maksymalnie 2 stopnie Celsjusza. Pełnię swoich możliwości pokazuje w pomieszczeniach o powierzchni od 15 do 20 m2. Dlatego też nie sprawdzi się w przestronnych salonach i większych powierzchniach użytkowych.

Klimatyzator EBERG MIRU E26HD w trybie osuszania osiąga wydajność do 24l/dobę, natomiast nie jest wyposażony w tryb ogrzewania.

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora E26HD

Producent wyposażył model EBERG MIRU E26HD w 3 tryby pracy:

 • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
 • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
 • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu,

Głośność pracy EBERG MIRU E26HD

Z uwagi na generowany hałas o natężeniu 65 dB, praca urządzenia jest słyszalna dla ucha. Z tego powodu działanie klimatyzatora EBERG MIRU E26HD może zakłócać relaks i nie zawsze będzie komfortowym rozwiązaniem do domu.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

EBERG MIRU E26HD wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem EBERG MIRU E26HD

Sterowanie urządzeniem jest możliwe dzięki wielofunkcyjnemu pilotowi zdalnego sterowania dołączonemu do zestawu oraz przy pomocy panelu umieszczonemu na urządzeniu. Niestety producent nie wyposażył klimatyzatora w opcję sterowania za pomocą sieci Wi-Fi.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator EBERG MIRU E26HD?

EBERG MIRU E26HD to urządzenie, które z pewnością poradzi sobie ze schłodzeniem powietrza w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni. Urządzenie wyposażono w 3 tryby pracy, co zwiększa zakres jego uniwersalności. Natomiast ograniczony pobór prądu sprawia, że koszt jego użytkowania mieści się w granicach rozsądku. 

Jednak wciąż przewijającym się wątkiem w opiniach nt. EBERG MIRU E26HD jest wyjątkowa głośność pracy oraz niedostateczna efektywność chłodzenia w odniesieniu do deklarowanej przez producenta powierzchni. Jednocześnie brak możliwości wystawienia na zewnątrz sprawia, że pracujące urządzenie będzie wyjątkowo słyszalne w pomieszczeniu i może zakłócać nieprzerwany odpoczynek.

ZALETY


 • szybkie chłodzenie
 • 2 letnia gwarancja
 • niższa cena

WADY


 • brak opcji grzania
 • głośne działanie
 • mała powierzchnia chłodzenia
 • brak opcji Wi-Fi
 • brak dostosowania do wystawienia na zewnątrz

Dane techniczne

ProducentEBERG
Zasilanie220-240 V
ModelMIRU E26HD
Maks. powierzchnia chłodzeniado 25 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 24 l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 16°C do 31°C
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie1,01 kW
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracy65 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)71,3 / 36,5 / 35,5 cm
Waga23 kg
Długość rury150 cm
Średnica rury15 cm
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *