DIMPLEX PC 35AMB

DIMPLEX PC 35AMB  – recenzja


Klimatyzator przenosny Dimplex PC 35AMB

Klimatyzator przenośny DIMPLEX PC 35 AMB

Klimatyzator przenośny Dimplex PC 35AMB to jeden z flagowych produktów firmy Dimplex. Sama firma przedstawia się jako największy na świecie producent elektrycznych urządzeń grzewczych. Swoją misję określa jako oferowanie klientom produktów o jak najwyższej jakości oraz opłacalności użytkowania.

Dzięki dużemu doświadczeniu rynkowemu firma na wskroś poznała potrzeby współczesnego klienta. Dzięki temu jest w stanie oferować mu najbardziej dopasowane do jego potrzeb rozwiązania. Urządzenie oferuje wydajność chłodniczą na poziomie 3,5 kW przy jednoczesnym zużyciu energii na poziomie 1,4 kW. Z racji tego można określić je jako efektywne w wydajne w działaniu.  Moc urządzenia sprawia, że temperatura powietrza w pomieszczeniu szybko osiąga wybrany przez użytkownika poziom.

Urządzenie generuje przepływ powietrza na poziomie 450m3/h, co sprawia, że jest jednym z najefektywniejszych pod tym względem oferowanych na rynku w tej chwili. Aby potwierdzić swoją pozycję rynkową jako producenta kompleksowych rozwiązań, producent wyposażył klimatyzator Dimplex PC 35AMB- oprócz trybu chłodzenia – w tryby ogrzewania, osuszania oraz cyrkulacji powietrza.

Wydajność klimatyzatora Dimplex PC 35AMB

Z pewnością na rynku istnieją urządzenia przeznaczone do użytkowania w większych pomieszczeniach. Lecz efektywna praca w pomieszczeniach o powierzchni do 40m2 daje pewność, że klimatyzator będzie idealnym rozwiązaniem do większości gabinetów, pokojów czy salonów.

Niewątpliwie wydajność osuszacza może robić wrażenie, gdyż oscyluje w granicach 60l na dobę, co sprawia, że klimatyzator jest jednym z czołowych pod tym względem na rynku.

Aby zapewnić jak najefektywniejsze działanie urządzenia należy zaznaczyć, wcześniej trzeba wyeliminować inne potencjalne źródła emisji ciepłego powietrza do pomieszczenia, tj. pozamykać okna i drzwi. Dzięki temu efekt działania urządzenia będzie odczuwalny w zdecydowanie krótszym czasie.

Koszt pracy urządzenia

W związku z klasą energetyczną urządzenia A/A++ zużycie energii nie osiąga niebotycznych wartości, które poważnie naruszyłyby budżet przeciętnego użytkownika, osiągając średnią wielkość na poziomie ok. 0,81 groszy.

Dlatego też wynik ten pozwala bez przeszkód użytkować urządzenie nawet po kilka godzin dziennie, nie martwiąc się o wygórowany rachunek za energię elektryczną.

Dodatkowe tryby pracy Dimplex PC 35AMB

Czy decydując się na zakup klimatyzatora jesteśmy skazani na użytkowanie go wyłącznie w sytuacjach, gdy temperatura na zewnątrz osiąga niebotyczne wartości?  Nie koniecznie. Wraz z rozwojem technologii producenci zrozumieli, że uniwersalność zaczyna odgrywać coraz większą rolę. Klienci płacąc często niemałe pieniądze za urządzenie oczekują, że spełni ono pokładane w nim oczekiwania. Dlatego też wyposażyli urządzenie w następujące funkcje:

  • chłodzenie – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 17 do 31 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • ogrzewanie – bez wątpienia opcja ta przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy oczekują przyjemnego ciepła w chłodne wieczory. Ponieważ urządzenie jest w stanie wygenerować temperaturę w zakresie od 15 do 25 stopni Celsjusza, idealnie nadaje się do użytkowania całorocznego.
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
  • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu.

Głośność pracy urządzenia Dimplex PC 35AMB

Urządzenie jest również jednym z najciszej pracujących na rynku w swojej kategorii. Klimatyzator podczas normalnej pracy emituje jedynie ok. 54 dB, co jest porównywalne z szumem panującym w biurach. Dźwięk ten w żaden sposób nie zakłóca normalnej pracy, nie rozprasza, ani nie przeszkadza w odpoczynku. 

Jednak kiedy komuś mimo wszystko, cichy szum urządzenia przeszkadzałby w skupieniu, producent przewidział możliwość wystawienia urządzenia na zewnątrz pomieszczenia. Wówczas schłodzone powietrze poprzez rurę wpuszczoną do pomieszczenia obniża temperaturę w nim panującą, jednocześnie będąc niesłyszalnym dla osób znajdujących się wewnątrz.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

To właśnie m.in. dzięki zastosowaniu czynnika chłodzącego o oznaczeniu R410 klimatyzator wyróżnia się na tle pozostałych efektywnością działana. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Oczywiście nie trzeba wspominać o takich funkcjach jak 4 tryby szybkości pracy wentylatora czy 24 godzinny timer, ponieważ w urządzeniu tej klasy opcje te są standardem.

Sterowanie pracą klimatyzatora Dimplex PC 35AMB

Za pomocą multifunkcjonalnego pilota zdalnego sterowania, użytkownik ma możliwość sterowania pracą urządzenia bez konieczności ruszania się z miejsca.

Sam panel sterowania pod postacią jasno opisanych przycisków, wraz z cyfrowym wyświetlaczem umieszczony jest w górnej części obudowy, przez co użytkownik ma możliwość manualnego programowania parametrów pracy urządzenia.

Sposoby montażu rury wyrzutowej

W tym momencie powstaje pytanie, w jaki sposób wprowadzić rurę wylotową z pomieszczenia, jednocześnie nie otwierając okien i nie narażając się na ponowne podniesienie temperatury w pomieszczeniu? Metody są trzy.

Warto przejrzeć oferty sprzedawców oferujących niżej opisane rozwiązania, gdyż mogą one znacząco podnieść komfort użytkowania urządzenia.

Otwór w ścianie

Można wykuć w ścianie otwór na rurę wylotową klimatyzatora i zamontować ją w danym miejscu. Jednak niesie to za sobą oczywiste wady w postaci dość inwazyjnej operacji oraz braku mobilności.

Rama okienna

Drugie rozwiązanie jest dużo mniej skomplikowane i szybsze. Wystarczy wyposażyć się w specjalną wpinaną ramę okienną z przygotowanym otworem na rurę wylotową. Po ustawieniu klimatyzatora wewnątrz pomieszczenia wystarczy umocować rurę w otworze zamocowanej ramy i uruchomić urządzenie. Rama nie przepuszcza temperatury z zewnątrz oraz nie wymaga demontażu po każdorazowym użyciu. Po odłączeniu rury klimatyzatora można spokojnie zamknąć okno bez obawy o uszkodzenie ramy. 

Uszczelka okienna

Wiele sprzedawców oferuje dedykowaną uszczelkę okienną/rękaw, który jest montowany do okna za pomocą dołączonych do zestawu rzepów. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale nie koniecznie wygodne.

Dzięki zastosowaniu podstawowych stopni ochrony przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi, producent dopuszcza możliwość umieszczenia urządzenia na zewnątrz.  Może to być np. zadaszony balkon, altana lub miejsce, gdzie produkt nie będzie narażony na ich bezpośrednie działanie w natężonym stopniu.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator Dimplex PC 35AMB?

Podczas, gdy lato zbliża się wielkimi krokami, należałoby przywołać wspomnienia z zeszłego roku, kiedy wysokie temperatury zdecydowanie utrudniały normalne funkcjonowanie, a otwieranie i wietrzenie pomieszczeń nie skutkowało. Warto już teraz wykazać się przezornością i rozejrzeć się za klimatyzacją do swojego salonu lub biura. Lepiej nie dać się zaskoczyć, gdy już lada dzień wysokie temperatury znowu zaczną dawać o sobie znać.

Bezsprzecznie wybór klimatyzatora Dimplex PC 35 AMB sprawi, że uciążliwa walka z upałami odejdzie do przeszłości. Ze względu na deklarowane parametry pracy, urządzenie można zaliczyć do czołowych i wiodących w swojej klasie.

Możliwość ustawienia klimatyzatora na zewnątrz pomieszczenia sprawia, że jego użytkowanie staje się jeszcze mniej uciążliwe, nie zakłócając zasłużonego odpoczynku.

Reasumując, klimatyzator Dimpex PC 35 ABM jest urządzeniem, które zdecydowanie można polecić do użytkowania na co dzień. Różnorodność dostępnych trybów sprawia, że z powodzeniem może być użytkowane przez cały rok, godnie zastępując przy tym np. grzejnik elektryczny lub osuszacz powietrza.

ZALETY


  • możliwość wystawienia urządzenia na zewnątrz
  • wąska obudowa
  • wydajny osuszacz

WADY

  • brak sterowania za pomocą sieci Wi-Fi

Dane techniczne

ProducentDimplex
Zasilanie230 V
ModelPC 35 AMB
Maks. powierzchnia chłodzeniado 40 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaTak
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 60l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 17°C do 31°C
Zakres reg. temp. (ogrzewanie)od 15°C do 25°C
Przepływ powietrza450m3/h
Możliwość podłączenia panelu ControboxNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie1,4 kW
Wydajność chłodnicza3,5 kW
SEER/SCOP2,6/3,1
Klasa energetycznaA/A++
Koszt 1h pracyokoło 0,81 zł
Poziom głoścności pracy54 dB
Rodzaj czynnikaR410
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)77,8 / 30 / 50,5 cm
Waga29,5 kg
Długość rury1,5 m
Średnica rury13 cm
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *