Climative AC-52S Wi-Fi

Climatve AC-52S Wi-Fi


Klimatyzator przenośny Climative AC-52S Wi-Fi

Klimatyzator przenośny Climative AC-52S z Wi-Fi dysponuje jednostką o mocy 4,7 kW co pozwala na wygenerowanie przepływu powietrza na poziomie aż 680m3/h, co pozwala na błyskawiczne osiągnięcie wybranej przez siebie temperatury w pomieszczeniu.

Zakres regulacji temperatury wynosi od 16 do 31 stopni Celsjusza.

Wydajność klimatyzatora Climative AC-52S Wi-Fi

Climative AC-52S z Wi-Fi efektywnie schłodzi powietrze w pomieszczeniach o powierzchni od 45 do nawet 60 m2, dzięki czemu znajdzie swoje zastosowanie w naprawdę przestronnych wnętrzach, np. salony lub gabinety.

Przydatnym trybem jest tryb osuszania powietrza, który jest w stanie osuszyć powietrze w ilości nawet do 53l/24h, co pozwala zastąpić niektóre dedykowane osuszacze dostępne na rynku.

Wydajność klimatyzatora Climative AC-52S Wi-Fi

Producent wyposażył model Climative AC-52S Wi-Fi w 4 tryby pracy:

 • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
 • ogrzewanie – klimatyzator wyposażono w tryb grzewczy, co nie jest spotykane we wszystkich modelach dostępnych na rynku. Jego zasada działania jest podobna do działania pomp ciepła. Dlatego też stanowi doskonałą, a przede wszystkim znacznie tańsza alternatywę, dla grzejników elektrycznych,
 • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
 • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu,

Głośność pracy Climative AC-52S Wi-Fi

Zakres głośności działania klimatyzatora oscyluje w granicach od 29 dB do 65 dB, przy czym poziom poszczególnej głośności pracy zależy od aktualnego poziomu szybkości pracy wiatraka. Praca urządzenia – podobnie jak większości klimatyzatorów przenośnych – będzie słyszalna dla osób znajdujących się w pomieszczeniu. Wynika to z faktu monoblokowej budowy urządzenia, gdzie wszelkie elementy generujące hałas znajdują się w urządzeniu. 

Przy niższych prędkościach pracy wiatraka klimatyzator w żaden sposób nie jest uciążliwy dla domowników i pozwala na spokojny i niezakłócony odpoczynek.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Klimatyzator Climative AC52-S Wi-Fi wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem Climative AC-52S Wi-Fi

Sterowanie klimatyzatorem Climative AC-52S Wi-Fi może odbywać się za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania lub przy pomocy przycisków umieszczonych w górnej części obudowy. 

Dodatkową, a zarazem niezwykle wygodną opcją jest możliwość sterowania pracą klimatyzatora za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Dzięki zainstalowaniu dedykowanej aplikacji na swoim smartfonie lub tablecie użytkownik ma możliwość sterowania pracą klimatyzatora z dowolnego miejsca. Stanowi to bardzo wygodne rozwiązanie dla entuzjastów rozwiązań mobilnych.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator Climative AC-52S Wi-Fi?

Klimatyzator Climative AC-52S z opcją Wi-Fi oferuje użytkownikowi naprawdę wiele – począwszy od bardzo dobrych parametrów pracy zapewniających efektywne działanie poprzez niezwykłą funkcjonalność oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w kwestii sterowania pracą urządzenia.

Warto zwrócić uwagę na efektywną pracę trybów dodatkowych, tj, trybu osuszania powietrza, którego efektywność można zestawić z niektórymi dedykowanymi osuszaczami dostępnymi na rynku. 

Minusem urządzenia jest brak dostosowania urządzenia do wystawienia na zewnątrz, co uniemożliwia wyeliminowanie niedogodności związanych ze zwiększoną głośnością pracy urządzenia. Dodatkowo duża moc urządzenia będzie skutkowała mniejszą energooszczędnością, co przełoży się na nieco większe rachunki za energię elektryczną, aniżeli w przypadku słabszych modeli.

Reasumując, urządzenie zdecydowanie jest godne polecenia i pozwoli cieszyć się użytkownikowi przyjemnym chłodem oraz długim, bezawaryjnym działaniem.

ZALETY


 • duża moc
 • efektywne działanie
 • 4 tryby pracy,
 • sterowanie Wi-Fi.
 • 36 miesięcy gwarancji.

WADY


 • słyszalne działanie,
 • niedostosowany do wystawienia na zewnątrz,
 • zwiększony pobór prądu
 • brak wyświetlacza na pilocie

Dane techniczne

ProducentClimative
Zasilanie220-240 V
ModelAC-52S
Maks. powierzchnia chłodzeniado 45-60 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaTak
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 53l/ doba
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 16°C do 31°C
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiTak
Maks. zużycie energii – chłodzenie2,0 kW
Maks. zużycie energii- ogrzewanie2,04 kW
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracy29-65 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)76 / 47/ 37 cm
Waga30 kg
Długość rury150 cm
Średnica rury15 cm
Gwarancja 36 miesięcy

Aktualna cena urządzenia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *