Climative AC-26S

Climative AC-26S


źródło: allegro.pl

Klimatyzator przenośny Climative AC-26S

Klimatyzator przenośny Climative AC-26S wyposażono w jednostkę o mocy 2,6 kW, co pozwala na wygenerowanie przepływu powietrza na poziomie 350 m3/h. Zakres możliwej do ustawienia temperatury oscyluje w granicach od 16 do 30 stopni Celsjusza.

Wydajność klimatyzatora Climative AC-26S

Urządzenie przeznaczone jest do pomieszczeń o powierzchni nie przekraczającej 30m2, dlatego też sprawdzi się w większości salonów w blokach. Jednak w przypadku bardziej przestronnych wnętrz urządzenie może okazać się niewystarczające.

Natomiast wydajność osuszania powietrza kształtuje się w granicach do 24l/dobę, co pozwala w odczuwalnym stopniu zmniejszyć wilgotność powietrza w pomieszczeniu.

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora Climative AC-26S

Producent wyposażył model Climative AC-26S w 3 tryby pracy:

  • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie przewidzianym w instrukcji urządzenia. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
  • wentylacja – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu

Głośność pracy CLIMATIVE AC-26S

Szacowaną głośność pracy producent określił w zakresie od 29 do 56 dB, w zależności od aktualnie uruchomionej prędkości wiatraka. Jednakże jego praca jest porównywalna z zakresem głośności innych klimatyzatorów ujętych w rankingu z uwagi na jego monoblokową budowę i umieszczenie wszelkich „głośnych” elementów w obudowie urządzenia.

Uruchomienie trybu SLEEP jedynie nieznacznie obniża poziom głośności pracy urządzenia, tym samym sprawiając, że klimatyzator postawiony w sypialni nie ułatwi zasypiania.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Podobnie jak inne klimatyzatory zestawione w rankingu, CLIMATIVE AC-26S wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem Climative AC-26S

Urządzeniem można sterować za pomocą przycisków umieszczonych w górnej części obudowy urządzenia lub za pomocą pilota zdalnego sterowania. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość sterowania klimatyzatorem za pośrednictwem sieci Wi-Fi, dzięki czemu możemy kalibrować pracę urządzenia z dowolnego miejsca.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator Climative AC-26S

Klimatyzator Climative AC-26S to urządzenie posiadające wszystkie niezbędne funkcje, które powinny się znaleźć na wyposażeniu klimatyzatora przenośnego. Zadowalające parametry chłodzenia sprawiają, że z powodzeniem można go wykorzystać do obniżenia temperatury powietrza w niewielkim salonie lub pokoju. Plusem jest wyposażenie urządzenia w funkcję sterowania za pomocą Wi-Fi, co nie jest standardem nawet w droższych modelach.

Jednak ograniczona moc oraz brak trybu grzania sprawiają, że Climative AC-26S znajdzie zastosowanie jedynie w określonych warunkach.

ZALETY


  • energooszczędny,
  • 3 tryby pracy,
  • sterowanie Wi-FI

WADY


  • brak trybu grzania,
  • mała powierzchnia chłodzenia,
  • niewielka moc
  • niedostosowany do wystawienia na zewnątrz

Dane techniczne

ProducentClimative
Zasilanie220-240 V
ModelAC-26S
Maks. powierzchnia chłodzeniado 30 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 24l/ doba
Zakres reg. temp. (chłodzenie)16-30°C
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiTak
Maks. zużycie energii – chłodzeniebd.
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracydo 56 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)71 / 35 / 36cm
Waga24 kg
Długość rury150 cm
Średnica rury15 cm
Gwarancja 36 miesiący

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *