Camry Premium CR7910

Camry Premium CR7910


Klimatyzator przenośny Camry Premium CR7910

Klimatyzator przenośny Camry Premium to urządzenie o mocy 2,06 kW, pozwalające na obniżenie wartości temperatury w pomieszczeniu do tej z zakresu od 16-31 stopni Celsjusza. Przepływ powietrza oscylujący w granicach do 300m3/h pozwala na szybkie schłodzenie niewielkiego pomieszczenia. 

Wydajność klimatyzatora Camry Premium CR7910

Klimatyzator Camry Premium pozwala na efektywne schłodzenie pomieszczenia o powierzchni nie przekraczającej 20m2, tym samym nie jest rekomendowany do powierzchni znajdujących się powyżej tego zakresu.

Tryb osuszania, w który wyposażono klimatyzator pozwala na osuszenie powietrza w ilości do 17l/dobę

Dodatkowe tryby pracy klimatyzatora Camry Premium

Producent wyposażył model Camry Premium w 4 tryby pracy:

 • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
 • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
 • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu,

Głośność pracy Camry Premium

Klimatyzator podczas najwyższego biegu pracy generuje hałas na poziomie od 56 do 65 dB. Tym samym urządzenie może być uciążliwe przy dłuższym użytkowaniu. Ustawione w sypialni z pewnością nie ułatwi zaśnięcia i jego praca będzie słyszalna, tak jak w przypadku większości tego typu urządzeń na rynku. Jednoczesny brak przystosowania do wystawienia na zewnątrz wymusza użytkowanie wyłącznie w pomieszczeniu i naraża na dyskomfort akustyczny.

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Klimatyzator Camry Premium wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem Camry Premium CR7910

Klimatyzatorem Camry Premium CR7910 można sterować w dwojaki sposób – za pośrednictwem przycisków na obudowie urządzenia lub za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania. Mankamentem pilota jest brak wyświetlacza, przez co ustawienie dokładnej temperatury wymaga podejścia do urządzenia i sprawdzenie jej na niewielkim cyfrowym wyświetlaczu.

Urządzenie nie posiada na wyposażeniu również opcji sterowania za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator Camry Premium CR7910

Klimatyzator przenośny Camry Premium CR7910 jest urządzeniem z „tzw. niższej półki”. Okrojone wyposażenie w postaci braku trybu grzewczego lub sterowania za pomocą Wi-Fi nie pozwalają na zestawienie urządzenia w czołówce rankingu. Jednocześnie mniejsza moc urządzenia sprawia, że jest ono przeznaczone do mniejszych pomieszczeń, tym samym jego zastosowanie na powierzchniach o różnych wielkościach jest również mocno ograniczone.

Za klimatyzatorem przemawia przystępna cena oraz zadowalające chłodzenie mniejszych pomieszczeń, lecz niestety okupione dosyć wysokim poziomem hałasu.

ZALETY


 • niska cena,
 • 3 tryby pracy,
 • niski pobór energii.

WADY


 • brak opcji grzania
 • głośne działanie
 • mała powierzchnia chłodzenia
 • brak opcji Wi-Fi
 • niedostosowany do wystawienia na zewnątrz
 • brak wyświetlacza na pilocie

Dane techniczne

ProducentCamry
Zasilanie220-240 V
ModelPremium CR7910
Maks. powierzchnia chłodzeniado 20m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 17l/ doba
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 16°C do 30°C
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie0,7kW
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracy56-65 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)67,8 / 32,8 / 30,5 cm
Waga23 kg
Długość rury150 cm
Średnica rury15 cm
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *