BLAUPUNKT Moby Blue S 1111TB

BLAUPUNKT Moby Blue S 1111TB Wi-Fi – recenzja


Klimatyzator przenosny Blaupunkt Moby Blue S 1111TB

Klimatyzator przenośny BLAUPUNKT Moby Blue S 1111TB

Klimatyzator przenośny BLAUPUNKT Moby Blue S 1111TB z Wi-Fi to dzieło producenta, który na ogół kojarzony jest z innym segmentem produktowym. Jeżeli ktoś kiedykolwiek interesował się tematyką Car Audo, ten z pewnością stwierdzi, że firma Blaupunkt znajduje się w ścisłej czołówce producentów oferujących akcesoria przeznaczone do modyfikacji nagłośnienia samochodowego. Od początku działalności przedsiębiorstwo specjalizowała się w tej gałęzi produktowej, dyktując w niej trendy i wyznaczając kierunek rozwoju. Na przestrzeni lat firma rozbudowała swoją ofertę o urządzenia z kategorii m.in. RTV oraz akcesoria mobilne. Przedsiębiorstwo postanowiło jednak wciąż podążać ścieżką rozwoju, tym razem w kategorii klimatyzatorów. Bazując na swojej rozpoznawalności oraz zbudowanemu na przestrzeni lat zaufaniu klientów, firma wypuściła na rynek serię klimatyzatorów Moby Blue – mające stać się synonimem najwyższej jakości.

Recenzowany klimatyzator BLAUPUNKT Moby Blue S 1111TB należy do jednych z najbardziej estetycznych na rynku. Klimatyzator wyposażono w limitowaną edycję obudowy w kolorze połyskliwej czerni, dzięki czemu urządzenie fenomenalnie prezentuje się w gustownie i stylowo urządzonych wnętrzach, stając się integralną częścią wystroju.

W centralnej części obudowy znajduje się cyfrowy, biały wyświetlacz, który świetnie kontrastuje z czernią obudowy sprawiając, że jest doskonale widoczny nawet z większej odległości. Moc urządzenia kształtująca się na poziomie 3,2 kW bez problemu obniży temperaturę w pomieszczeniu do pożądanego poziomu. Producent wyposażył klimatyzator w opcję łączności z siecią Wi-Fi, za pośrednictwem której można sterować pracą urządzenia, przy użyciu dedykowanej aplikacji.

Poniżej przedstawiamy wszystkie klimatyzatory z serii Moby Blue:

Model Wydajność chłodzenia Moc urządzenia Sterowanie Wi Fi Kolor obudowy Koszt 1h pracy
S09E do 28m2 2,6 kW NIE BIAŁA 0,54 zł
S1111E do 30m2 3,2 kW NIE BIAŁA 0,68 zł
S1111T do 30m2 3,2 kW TAK BIAŁA 0,68 zł
S1111TB do 30m2 3,2 kW TAK CZARNA 0,68 zł

Wydajność klimatyzatora BLAUPUNKT Moby Blue S 1111TB

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 1111TB z Wi-Fi  efektywnie obniży temperaturę w pomieszczeniu, którego powierzchnia nie przekracza 30m2. Zatem jeżeli ktoś szuka klimatyzatora do swojego salonu, pokoju lub gabinetu, Moby Blue S 1111TB sprawdzi się idealnie.

Zakres możliwej do osiągnięcia temperatury kształtuje się w granicach od 18 do 32 stopni Celsjusza w trybie chłodzenia oraz od 13 do 27 stopni Celsjusza w trybie ogrzewania.

Dzięki temu klimatyzator – zgodnie z przeznaczeniem – okaże się nieoceniony podczas pory najwyższych temperatur, lecz także może być przydatnym i w pełni wartościowym urządzeniem zimą, z powodzeniem zastępując niejeden grzejnik elektryczny dostępny na rynku. Prócz walorów grzewczych jego przewaga polega na zdecydowanie niższemu zużyciu energii elektrycznej, a co za tym idzie – jest opcją tańszą w użytkowaniu.

Natomiast sama wydajność osuszacza powietrza wynosi ok. 28,8l na dobę, podobnie jak pozostałych klimatyzatorów z tej serii, co sprawia, że można określić je mianem wielofunkcyjnych, mogących zastąpić niektóre dedykowane osuszacze dostępne na rynku.

Koszt pracy BLAUPUNKT Moby Blue S 1111TB

Urządzenie posiada klasę energetyczną A/A+ co sprawia, że codzienne użytkowanie urządzenia nie wydrenuje portfela – godzinny koszt użytkowania oscyluje w granicach 0,68 zł co jest doskonałym wynikiem jak na urządzenie tej klasy.

Dodatkowe tryby pracy

Czy decydując się na zakup klimatyzatora jesteśmy skazani na użytkowanie go wyłącznie w sytuacjach, gdy temperatura na zewnątrz osiąga niebotyczne wartości?  Nie koniecznie. Wraz z rozwojem technologii producenci zrozumieli, że uniwersalność zaczyna odgrywać coraz większą rolę, a klienci płacąc często niemałe pieniądze za urządzenie oczekują, że spełni ono pokładane w nim oczekiwania. Producent wyposażył urządzenie w następujące tryby:

  • chłodzenie – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • ogrzewanie – dzięki temu trybowi uzyskamy przyjemne ciepło nawet podczas chłodnych jesiennych wieczorów. Stanowi zarazem idealną alternatywę dla ogrzewania grzejnikami elektrycznymi.
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
  • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu.

Głośność pracy BLAUPUNKT Moby Blue S 1111TB

Urządzenie jest również jednym z najciszej pracujących na rynku w swojej kategorii. Klimatyzator podczas normalnej pracy emituje jedynie ok. 54 dB, co jest porównywalne z szumem panującym w biurach. Dźwięk ten w żaden sposób nie zakłóca normalnej pracy, nie rozprasza, ani nie przeszkadza w odpoczynku. 

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Blaupunkt Moby Blue S 1111TB Wi-Fi wiedzie prym w dziedzinie ekologii. Za szybkie, a co najważniejsze efektywne ochładzanie pomieszczenia odpowiada nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290 – który cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Oczywiście nie trzeba wspominać o takich funkcjach jak 4 tryby szybkości pracy wentylatora czy 24 godzinny timer, ponieważ w urządzeniu tej klasy opcje te są standardem.

Sterowanie za pomocą Wi-Fi

Producent postanowił zapewnić jak największą wygodę dla użytkowników urządzenia. Klimatyzator posiada możliwość połączenia z Wi-Fi, dzięki czemu użytkownik po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji i sparowaniu urządzenia ze smartfonem ma możliwość sterowana pracą urządzenia za pośrednictwem swojego telefonu.

Aplikacja umożliwia głosowe sterowanie urządzeniem, co znacznie poprawia komfort użytkowania dla osób będących na bieżąco ze wszelkimi nowinkami technicznymi, a zarazem stanowi nowoczesne rozwiązanie w tego typu urządzeniach.

Do dyspozycji użytkownika pozostaje również tradycyjne sterowanie za pomocą wielofunkcyjnego pilota zdalnego sterowania oraz panelu na obudowie urządzenia.

Sposoby montażu rury wyrzutowej w klimatyzatorze BLAUPUNKT Moby Blue S 1111TB

W tym momencie powstaje pytanie, w jaki sposób wprowadzić rurę wylotową z pomieszczenia, jednocześnie nie otwierając okien i nie narażając się na ponowne podniesienie temperatury w pomieszczeniu? Metody są trzy.

Warto przejrzeć oferty sprzedawców oferujących niżej opisane rozwiązania, gdyż mogą one znacząco podnieść komfort użytkowania urządzenia.

Otwór w ścianie

Można wykuć w ścianie otwór na rurę wylotową klimatyzatora i zamontować ją w danym miejscu. Jednak niesie to za sobą oczywiste wady w postaci dość inwazyjnej operacji oraz braku mobilności.

Rama okienna

Drugie rozwiązanie jest dużo mniej skomplikowane i szybsze. Wystarczy wyposażyć się w specjalną wpinaną ramę okienną z przygotowanym otworem na rurę wylotową. Po ustawieniu klimatyzatora wewnątrz pomieszczenia wystarczy umocować rurę w otworze zamocowanej ramy i uruchomić urządzenie. Rama nie przepuszcza temperatury z zewnątrz oraz nie wymaga demontażu po każdorazowym użyciu. Po odłączeniu rury klimatyzatora można spokojnie zamknąć okno bez obawy o uszkodzenie ramy. 

Uszczelka okienna

Wiele sprzedawców oferuje dedykowaną uszczelkę okienną/rękaw, który jest montowany do okna za pomocą dołączonych do zestawu rzepów. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale nie koniecznie wygodne.

Podsumowanie – Czy warto kupić Blaupunkt Moby Blue S 1111TB?

Moby Blue 1111TB to prawdziwy lider wśród przenośnych klimatyzatorów spod szyldu firmy Blaupunkt. Już sam wygląd świadczy o tym że mamy do czynienia z wyjątkowym produktem, który wyróżnia się na tle konkurencji. Prócz omówionych walorów funkcjonalnych oferuje on niewątpliwy walor estetyczny, przez co idealnie wkomponuje się w nowoczesne wnętrza.

Urządzenie oferuje efektywność działania połączoną z wygodą przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sterowania za pośrednictwem smartfona. Cena produktu może nie należy do najniższych, lecz za korzyści, które kupujący otrzymuje w zamian sprawiają, że zakup szybko się zwróci.

Nabycie Moby Blue 1111TB będzie dobrze ulokowanym kapitałem, który bez wątpienia zaprocentuje w postaci przyjemnego chłodu podczas nawet najbardziej nieznośnego upału.

Warto już teraz zaopatrzyć się w klimatyzator ze względu na zbliżającą się wielkimi krokami porę letnią, w której dostęp do pożądanego modelu może być zdecydowanie utrudniony.

ZALETY


  • znany producent
  • nieduże zużycie energii

WADY


  • cena 

Dane techniczne

ProducentBlaupunkt
Zasilanie230 V
ModelS 1111TB
Maks. powierzchnia chłodzeniado 30 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaTak
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 28,8l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 18°C do 32°C
Zakres reg. temp. (ogrzewanie)od 13°C do 27°C
Przepływ powietrza280m3/h
Możliwość podłączenia panelu ControboxNie
Sterowanie Wi-FiTak
Maks. zużycie energii – chłodzenie1,2 kW
Wydajność chłodnicza3,2 kW
SEER/SCOP2,6/2,8
Klasa energetycznaA/A+
Koszt 1h pracyokoło 0,68 zł
Poziom głoścności pracy54 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)89 / 48,5 / 43 cm
Waga31 kg
Długość rury1,5 m
Średnica rury13 cm
Gwarancja 24 miesięcy

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *