BLAUPUNKT Moby Blue S 1111T

Klimatyzator przenośny BLAUPUNKT Moby Blue S 1111T z Wi-Fi – recenzja


Klimatyzator przenosny Blaupunkt Moby Blue S 1111T

Klimatyzator przenośny BLAUPUNKT Moby Blue S 1111T z Wi-Fi

Klimatyzator przenośny BLAUPUNKT Moby Blue S 1111T Wi Fi to dzieło niemieckiej firmy Blaupunkt, której początki sięgają 1924 roku. Z całą pewnością znana jest wszystkim tym, którzy kiedykolwiek mieli styczność z pojęciem car audio i szeroko pojętą modyfikacją pojazdów. Przedsiębiorstwo od lat specjalizuje się w produkcji nagłośnienia oraz akcesoriów audio do samochodów, wyrabiając sobie pozycję lidera i nadając trendy. Jednak aspiracje firmy są dużo większe i konsekwentnie od lat poszerza swoją ofertę produktową, oferując klientom m.in. urządzenia z kategorii RTV, wykonując je z sobie znaną niemiecką solidnością. Serią klimatyzatorów Moby Blue firma postanowiła zaskarbić swoją część rynku, oferując solidne i efektywnie działające produkty, dzięki którym staną się oni potentatami tak jak w przypadku produktów car audio.

Recenzowany model 1111T ma jedno z najbogatszych wyposażeń, spośród klimatyzatorów dostępnych w serii. Urządzenie dysponuje jednostką o mocy 3,2 kW, co zapewnia wydajne chłodzenie pomieszczenia nawet w najwyższe temperatury. Wygląd urządzenia nie odbiega od poprzedników serii – posiada obłą, solidną, białą obudowę z centralnie umieszczonym, białym wyświetlaczem, który zapewnia doskonałą widoczność nawet z większej odległości.

Producent wyposażył urządzenie w możliwość połączenia z siecią Wi-Fi, za pośrednictwem której możliwe jest sterowanie pracą klimatyzatora aplikacją ze smartfona.

Poniżej przedstawiamy wszystkie klimatyzatory z serii Moby Blue:

Model Wydajność chłodzenia Moc urządzenia Sterowanie Wi Fi Kolor obudowy Koszt 1h pracy
S09E do 28m2 2,6 kW NIE BIAŁA 0,54 zł
S1111E do 30m2 3,2 kW NIE BIAŁA 0,68 zł
S1111T do 30m2 3,2 kW TAK BIAŁA 0,68 zł
S1111TB do 30m2 3,2 kW TAK CZARNA 0,68 zł

Wydajność klimatyzatora BLAUPUNKT Moby Blue S 1111T z Wi-Fi

Blaupunkt Moby Blue S 1111T wyprodukowano z założeniem efektywnego obniżania temperatury powietrza w pomieszczeniach o powierzchni nie przekraczającej 30m2 co sprawia, że idealnie sprawdzi się w przypadku domowych salonów, pokojów, czy firmowych gabinetów i salonów. Możliwa do uzyskania w trybie chłodzenia temperatura w zakresie od 18 do 32 stopni Celsjusza pozwoli skutecznie obniżyć temperaturę do wartości pożądanej. Najbardziej optymalna oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni, co sprawia, że urządzenie idealnie spełnia te warunki.

Jeżeli chodzi o funkcje grzewczą, to możliwa do uzyskania temperatura waha się w przedziale od 13 do 27 stopni Celsjusza, co sprawia, że urządzenie może być użytkowane nawet podczas sezonu zimowego, stanowiąc doskonałą, a co najważniejsze – tańszą alternatywę dla grzejników elektrycznych. Aby osiągnąć takie wartości temperatury należy pamiętać o eliminacji źródeł emisji ciepłego/zimnego powietrza do pomieszczenia, które wpływają na efektywność pracy urządzenia.

Natomiast sama wydajność osuszacza powietrza wynosi ok. 28,8 l na dobę, podobnie jak pozostałych klimatyzatorów z tej serii, co sprawia, że można określić je mianem wielofunkcyjnych, mogących zastąpić niektóre dedykowane osuszacze dostępne na rynku.

Koszt pracy klimatyzatora BLAUPUNKT Moby Blue S 1111T z Wi-Fi

Jak na urządzenie tej klasy producent zadbał o to, aby koszty jego użytkowania nie przekraczały pewnych norm. Dzięki klasie energetycznej A/A+, koszt godziny pracy urządzenia wynosi jedynie 0,68 zł, co sprawia, że bez obaw można użytkować klimatyzator nawet po parę godzin dziennie.

Dodatkowe tryby pracy

Czy decydując się na zakup klimatyzatora jesteśmy skazani na użytkowanie go wyłącznie w sytuacjach, gdy temperatura na zewnątrz osiąga niebotyczne wartości?  Nie koniecznie. Wraz z rozwojem technologii producenci zrozumieli, że uniwersalność zaczyna odgrywać coraz większą rolę, a klienci płacąc często niemałe pieniądze za urządzenie oczekują, że spełni ono pokładane w nim oczekiwania.

Funkcje będące na wyposażeniu klimatyzatora

  • chłodzenie – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 18 do 32 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • ogrzewanie – klimatyzator wyposażono w funkcję grzewczą, dzięki której urządzenie może być użytkowane niemal przez cały rok- również w sezonie jesienno-zimowym zapewniając przyjemne ciepło wewnątrz pomieszczenia. To zdecydowanie tańsza alternatywa dla ogrzewania grzejnikami elektrycznymi. 
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
  • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu.

Głośność pracy BLAUPUNKT Moby Blue S 1111T z Wi-Fi

Urządzenie jest również jednym z najciszej pracujących na rynku w swojej kategorii. Klimatyzator podczas normalnej pracy emituje jedynie ok. 54 dB, co jest porównywalne z szumem panującym w biurach. Dźwięk ten w żaden sposób nie zakłóca normalnej pracy, nie rozprasza, ani nie przeszkadza w odpoczynku. 

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Blaupunkt Moby Blue S 1111T postawił na ekologię. Za szybkie, a co najważniejsze efektywne ochładzanie pomieszczenia odpowiada nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290 – który cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Oczywiście nie trzeba wspominać o takich funkcjach jak 4 tryby szybkości pracy wentylatora czy 24 godzinny timer, ponieważ w urządzeniu tej klasy opcje te są standardem.

Sterowanie za pomocą Wi-Fi

Producent postanowił zapewnić jak największą wygodę dla użytkowników urządzenia. Klimatyzator posiada możliwość połączenia z Wi-Fi, dzięki czemu użytkownik po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji i sparowaniu urządzenia ze smartfonem ma możliwość sterowana pracą urządzenia za pośrednictwem swojego telefonu.

Aplikacja umożliwia głosowe sterowanie urządzeniem, co znacznie poprawia komfort, a zarazem stanowi nowoczesne rozwiązanie w tego typu urządzeniach.

Lecz oprócz nowoczesnych rozwiązań producent wyposażył urządzenie również w sprawdzone metody sterowania – wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania oraz panel na obudowie urządzenia

Sposoby montażu rury wyrzutowej w BLAUPUNKT Moby Blue S 1111T

W tym momencie powstaje pytanie, w jaki sposób wprowadzić rurę wylotową z pomieszczenia, jednocześnie nie otwierając okien i nie narażając się na ponowne podniesienie temperatury w pomieszczeniu? Metody są trzy.

Warto przejrzeć oferty sprzedawców oferujących niżej opisane rozwiązania, gdyż mogą one znacząco podnieść komfort użytkowania urządzenia.

Otwór w ścianie

Można wykuć w ścianie otwór na rurę wylotową klimatyzatora i zamontować ją w danym miejscu. Jednak niesie to za sobą oczywiste wady w postaci dość inwazyjnej operacji oraz braku mobilności.

Rama okienna

Drugie rozwiązanie jest dużo mniej skomplikowane i szybsze. Wystarczy wyposażyć się w specjalną wpinaną ramę okienną z przygotowanym otworem na rurę wylotową. Po ustawieniu klimatyzatora wewnątrz pomieszczenia wystarczy umocować rurę w otworze zamocowanej ramy i uruchomić urządzenie. Rama nie przepuszcza temperatury z zewnątrz oraz nie wymaga demontażu po każdorazowym użyciu. Po odłączeniu rury klimatyzatora można spokojnie zamknąć okno bez obawy o uszkodzenie ramy. 

Uszczelka okienna

Wiele sprzedawców oferuje dedykowaną uszczelkę okienną/rękaw, który jest montowany do okna za pomocą dołączonych do zestawu rzepów. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale nie koniecznie wygodne.

Podsumowanie – Czy warto kupić BLAUPUNKT Moby Blue S1111T Wi-Fi?

Klimatyzator BLAUPUNKT Moby Blue S1111T z pewnością zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Sterowanie za pomocą sieci Wi Fi zaskarbi uwagę wszystkich ceniących nowoczesne rozwiązania oraz tych, którzy preferują zarządzanie wieloma aspektami życia poprzez smartfona.

Nawet podczas najwyższych temperatur urządzenie zapewni przyjemne uczucie chłodu bez nadwyrężania portfela na wydatki związane z energią elektryczną.

Firma Blaupunkt wypuszczając model 1111T na rynek może mieć pewność pozytywnego odzewu ze strony klientów, ponieważ dołożyła wszelkich starań, aby był on wykonany zgodnie z własnymi, wyśrubowanymi standardami jakości i taki właśnie produkt klienci otrzymali.

Kiedy temperatura za oknem jest coraz wyższa i myślami przywołujemy wspomnienia tropikalnych upałów oraz nas samych próbujących schłodzić się za wszelką ceną – to czas na podjęcie działania już teraz, ponieważ w późniejszym czasie może się okazać, że zakup wybranego przez nas modelu jest już niemożliwy z powodu wyprzedania towaru, a jedyne co nam zostanie to wiatrak.

ZALETY


  • znany producent
  • nieduże zużycie energii

WADY


  • cena urządzenia

Dane techniczne

ProducentBlaupunkt
Zasilanie230 V
ModelS 1111T
Maks. powierzchnia chłodzeniado 30 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 28,8l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 18°C do 32°C
Zakres reg. temp. (ogrzewanie)od 13°C do 27°C
Przepływ powietrza280 m3/h
Możliwość podłączenia panelu ControboxNie
Sterowanie Wi-FiTak
Maks. zużycie energii – chłodzenie1,2 kW
Wydajność chłodnicza3,2 kW
SEER/SCOP2,6/2,8
Klasa energetycznaA/A+
Koszt 1h pracyokoło 0,68 zł
Poziom głoścności pracy54 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)89 / 48,5 / 43 cm
Waga31 kg
Długość rury1,5 m
Średnica rury13 cm
Gwarancja 24 miesięce

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *