BLAUPUNKT Moby Blue S 1111E

Klimatyzator przenośny BLAUPUNKT Moby Blue S 1111E – recenzja


Klimatyzator przenośny BLAUPUNKT Moby Blue S 1111E

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 1111E to produkt niemieckiej firmy z tradycjami, której początki sięgają początków XX w. Przedsiębiorstwo dotychczas specjalizowała się w produkcji nagłośnienia i urządzeń audio do samochodów. Jednak na przestrzeni lat firma zdecydowane rozbudowało zakres swojej działalności stając się również jednym z czołowych producentów urządzeń RTV oraz m.in. urządzeń mobilnych. Dostrzegając potencjał w gałęzi klimatyzatorów, firma postawiła podkreślić swoje aspiracje wypuszczając rodzinę klimatyzatorów z serii Moby Blue.

Recenzowany model oznaczono symbolem 1111E- to jeden z najmocniejszych modeli z serii, dysponujący mocą 3,2 kW. Wyglądem nie odbiega od swojego poprzednika- biała, solidnie wykonana obudowa doskonale współgra z jasnym wyświetlaczem umieszczonym na froncie obudowy. Panel sterowana pod postacią 5 przycisków umiejscowiono w jej górnej części, dzięki czemu doskonale współgra z prostym, a jednocześnie nowoczesnym designem obudowy. Prócz oczywistych walorów funkcjonalnych, klimatyzator posiada ważną zaletę – będzie komponował się z wystrojem większości wnętrz.

Poniżej przedstawiamy wszystkie klimatyzatory z serii Moby Blue:

Model Wydajność chłodzenia Moc urządzenia Sterowanie Wi Fi Kolor obudowy Koszt 1h pracy
S09E do 28m2 2,6 kW NIE BIAŁA 0,54 zł
S1111E do 30m2 3,2 kW NIE BIAŁA 0,68 zł
S1111T do 30m2 3,2 kW TAK BIAŁA 0,68 zł
S1111TB do 30m2 3,2 kW TAK CZARNA 0,68 zł

Wydajność klimatyzatora BLAUPUNKT Moby Blue S 1111E

Klimatyzator efektywnie schłodzi pomieszczenie o powierzchni do 30m2, zapewniając użytkownikowi komfortowe warunki termiczne.

Ponadto zakres możliwej do uzyskania temperatury wynosi od 18 do 32 stopni Celsjusza w opcji chłodzenia powietrza, natomiast w trybie ogrzewania wynosi od 13 do 27 stopni Celsjusza. Co najważniejsze, temperaturę można ustawić precyzyjnie mając pewność, że wyświetlana temperatura jest faktyczną i nie występują od niej znaczące odchylenia. 

Aby osiągnąć takie wartości temperatury należy pamiętać o eliminacji źródeł emisji ciepłego/zimnego powietrza do pomieszczenia, które wpływają na efektywność pracy urządzenia.

Natomiast sama wydajność osuszacza powietrza wynosi ok. 28,8 l na dobę, podobnie jak pozostałych klimatyzatorów z tej serii, co sprawia, że można określić je mianem wielofunkcyjnych, mogących zastąpić niektóre dedykowane osuszacze dostępne na rynku.

Koszt pracy klimatyzatora BLAUPUNKT Moby Blue S 1111E

Dzięki klasie energetycznej A/A+ koszty użytkowania urządzenia nie są wygórowane. Szacowany koszt godziny pracy urządzenia wynosi około 0,68 zł, co sprawia, że bez przeszkód można go używać w czasie największych upałów nie martwiąc się horrendalnymi rachunkami za energię elektryczną.

Dodatkowe tryby pracy

Czy decydując się na zakup klimatyzatora jesteśmy skazani na użytkowanie go wyłącznie w sytuacjach, gdy temperatura na zewnątrz osiąga niebotyczne wartości?  Nie koniecznie. Wraz z rozwojem technologii producenci zrozumieli, że uniwersalność zaczyna odgrywać coraz większą rolę, a klienci płacąc często niemałe pieniądze za urządzenie oczekują, że spełni ono pokładane w nim oczekiwania. Producent wyposażył klimatyzator w następujące funkcje:

  • chłodzenie – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 18 do 32 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • ogrzewanie – opcja grzania pozwala użytkownikowi podnieść temperaturę powietrza w pomieszczeniu nawet w chłodne jesienne wieczory, zapewniając przyjemne ciepło za przystępną cenę. Dzięki tej opcji klimatyzator stanowi idealną, a co istotne – tańszą alternatywę dla grzejników elektrycznych, ponieważ pobór mocy klimatyzatora jest zdecydowanie niższy od większości grzejników dostępnych na rynku.
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
  • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu.

Głośność pracy BLAUPUNKT Moby Blue S 1111E

Urządzenie jest również jednym z najciszej pracujących na rynku w swojej kategorii. Klimatyzator podczas normalnej pracy emituje jedynie ok. 54 dB, co jest porównywalne z szumem panującym w biurach. Dźwięk ten w żaden sposób nie zakłóca normalnej pracy, nie rozprasza, ani nie przeszkadza w odpoczynku. 

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 1111E postawił na ekologię. Za szybkie, a co najważniejsze efektywne ochładzanie pomieszczenia odpowiada nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290 – który cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Oczywiście nie trzeba wspominać o takich funkcjach jak 4 tryby szybkości pracy wentylatora czy 24 godzinny timer, ponieważ w urządzeniu tej klasy opcje te są standardem.

Sterowanie klimatyzatorem BLAUPUNKT Moby Blue S 1111E

Sterowanie urządzeniem jest możliwe za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Dzięki niemu użytkownik precyzyjnie ustawi parametry pracy urządzenia, bez konieczności ruszania się z fotela.

Ponadto na górnej części obudowy znajduje się panel sterujący, przy pomocy którego również jest możliwość ustawienia pożądanych parametrów pracy klimatyzatora.

Sposoby montażu rury wyrzutowej

W tym momencie powstaje pytanie, w jaki sposób wyprowadzić rurę wylotową z pomieszczenia, jednocześnie nie otwierając okien i nie narażając się na ponowne podniesienie temperatury w pomieszczeniu? Metody są trzy.

Warto przejrzeć oferty sprzedawców oferujących niżej opisane rozwiązania, gdyż mogą one znacząco podnieść komfort użytkowania urządzenia.

Otwór w ścianie

Można wykuć w ścianie otwór na rurę wylotową klimatyzatora i zamontować ją w danym miejscu. Jednak niesie to za sobą oczywiste wady w postaci dość inwazyjnej operacji oraz braku mobilności.

Rama okienna

Drugie rozwiązanie jest dużo mniej skomplikowane i szybsze. Wystarczy wyposażyć się w specjalną wpinaną ramę okienną z przygotowanym otworem na rurę wylotową. Po ustawieniu klimatyzatora wewnątrz pomieszczenia wystarczy umocować rurę w otworze zamocowanej ramy i uruchomić urządzenie. Rama nie przepuszcza temperatury z zewnątrz oraz nie wymaga demontażu po każdorazowym użyciu. Po odłączeniu rury klimatyzatora można spokojnie zamknąć okno bez obawy o uszkodzenie ramy. 

Uszczelka okienna

Wiele sprzedawców oferuje dedykowaną uszczelkę okienną/rękaw, który jest montowany do okna za pomocą dołączonych do zestawu rzepów. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale nie koniecznie wygodne.

Podsumowanie – Czy warto kupić Blaupunkt Moby Blue 1111E?

Klimatyzator Moby Blue 1111E z powodzeniem można polecić wszystkim spragnionym kojącego chłodu w nawet najgorętsze dni. Duża moc urządzenia sprawia, że jest on wydajny oraz energooszczędny, co przekłada się na komfort jego użytkowania – również ten ekonomiczny. Wyposażenie urządzenia w tryb grzania sprawia, ze klimatyzator znajdzie swoje zastosowanie również w zimie lub chłodniejsze jesienne wieczory zapewniając komfortowe ciepło.

Urządzenie wykonano w duchu nowoczesności i solidności – dlatego polecane jest dla wszystkich tych, którzy za rozsądna cenę chcą mieć bezawaryjne urządzenie na lata, nawet podczas intensywnego użytkowania.

Podsumowując- klimatyzator jest wart polecenia i w 100% spełni pokładane w nim nadzieje, zapewniając komfortowe warunki termiczne nawet podczas najbardziej ekstremalnych temperatur.

ZALETY


  • znany producent
  • nieduże zużycie energii

WADY


  • brak sterowania za pomocą Wi-Fi

Dane techniczne

ProducentBlaupunkt
Zasilanie230 V
ModelS 1111E
Maks. powierzchnia chłodzeniado 30 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaTak
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 28,8l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 18°C do 32°C
Zakres reg. temp. (ogrzewanie)od 13°C do 27°C
Przepływ powietrza280m3/h
Możliwość podłączenia panelu ControboxNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie1,2 kW
Wydajność chłodnicza3,2 kW
SEER/SCOP2,6
Maks. zużycie energii – ogrzewanie1,035 kW
Wydajność grzewcza2,9 kW
Klasa energetycznaA/A+
Koszt 1h pracyokoło 0,68 zł
Poziom głoścności pracy54 dB
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)72 / 43,5 / 36 cm
Waga31 kg
Długość rury1,5 m
Średnica rury13 cm
Gwarancja 24 miesięcy

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *