ADLER 7909

Klimatyzator ADLER 7909 – recenzja


Klimatyzator przenosny Adler 7909

Klimatyzator przenośny ADLER 7909

Recenzowanym produktem jest klimatyzator przenośny ADLER 7909 – produkt firmy ADLER, będącej jednym z wiodących producentów w branży AGD w centralnej części Europy. Model ten wyposażono w jednostkę o mocy 2,05 kW, która generuje przepływ powietrza przez urządzenie na poziomie 360m3/h. Dzięki temu osiągnięcie ustawionej temperatury nie zajmuje wiele czasu. 

Zakres możliwej do ustawienia temperatury wynosi od 16 do 31 stopni Celsjusza. Ponadto urządzenie ma na wyposażeniu 2 ustawienia prędkości wentylatora.

Funkcja ogrzewania nie wchodzi w skład wyposażenia, przez co uniwersalny charakter urządzenia jest mocno zachwiany.

Wydajność klimatyzatora ADLER 7909

Samo urządzenie przeznaczono do użytkowania w pomieszczeniach o powierzchni nie przekraczającej 20m2. Z powodzeniem sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach typu pokoje czy gabinety. Jednak w przestronnych salonach efektywność jego działania może być mocno zaniżona.

Tryb osuszania pozwala osiągnąć wydajność na poziomie do 24l na dobę. Klimatyzator ADLER 7909 nie posiada funkcji ogrzewania, co sprawia, że jego czas użytkowania ogranicza się jedynie do sezonu wiosenno-letniego.

Koszt pracy urządzenia ADLER 7909

Urządzenie posiada klasę energetyczną A, co sprawia, że koszty jego działania nie będą wygórowane. Szacowany godzinny koszt pracy urządzenia oscyluje w granicach 0,78 zł. Dzięki temu urządzenie nawet podczas wielogodzinnego użytkowania nie wydrenuje wnętrza portfela. 

Dodatkowe tryby pracy

Producent wyposażył model ADLER 7909 w 3 tryby pracy:

  • chłodzenia – jego działanie umożliwia skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura do pracy oscyluje w granicach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Taka temperatura w upalne dni przynosi ulgę, zwiększa naszą produktywność w pracy oraz zapewnia komfort odpoczynku, bez uciążliwych kropel potu spływających po czole. 
  • osuszanie – klimatyzator wyposażono również w tryb osuszania powietrza, co daje możliwość kontrolowania poziomu jego wilgotności. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu nie daje uczucia „duszności” oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni na ścianach, oraz rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. 
  • cyrkulacja powietrza – kiedy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie odpowiedni poziom, urządzenie będzie działać na zasadzie wiatraka, tzn. będzie generować jedynie przyjemny „ruch” powietrza bez zmiany jego temperatury, znacząco zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniu,

Głośność pracy ADLER 7909

Ze względu na głośność pracy urządzenia wynoszącą ok. 65 dB, co sprawia, że jego dłuższe działanie może stać się uciążliwe dla osób przebywających w pomieszczeniu. 

Brak konieczności okresowego nabijania czynnika

ADLER 7909 wyposażono w nowoczesny system wymienników ciepła wzbogacony o czynnik roboczy R290, który odpowiada za chłodzenie pomieszczenia. Sam czynnik cechuje ekologiczny charakter i bezpieczeństwo użytkowania. Szczelny obieg zamknięty sprawia, że czynnik roboczy nie ulatnia się, tym samym nie ma konieczności „nabijania” klimatyzacji przed sezonem.

Sterowanie klimatyzatorem ADLER 7909

Urządzeniem można sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania dołączonego do zestawu oraz dzięki panelowi sterującemu na urządzeniu. W obydwu przypadkach użytkownik ma możliwość precyzyjnego ustawienia parametrów pracy urządzenia.

Podsumowanie – Czy warto kupić klimatyzator ADLER 7909

Klimatyzator ADLER 7909 dobrze spełni swoją rolę w trakcie upałów. W szybki i efektywny sposób schładza powietrze w pomieszczeniu, nie narażając użytkownika na wysokie koszta.

Jednak z uwagi na brak opcji grzania, która coraz częściej jest standardem w tego typu urządzeniach, produkt dużo traci na swojej funkcjonalności. Ponadto dosyć słyszalne działanie oraz brak możliwości sterowania pracą urządzenia za pomocą Wi-Fi również przemawiają na jego niekorzyść.

Podsumowując- klimatyzator nie będzie działał w równie efektywny sposób, co inne modele obecne w zestawieniu. Jednak z uwagi na fakt, że jest to również jeden z tańszych klimatyzatorów, śmiało można go polecić dla osób spragnionych chłodu z ograniczonym portfelem.

ZALETY

  • 2 ustawienia prędkości wentylatora
  • multifunkcyjny pilot

WADY


  • brak możliwości sterowania urządzeniem za pomocą sieci Wi-Fi
  • brak opcji ogrzewania
  • głośne działanie

Dane techniczne

ProducentADLER
Zasilanie230 V
Model7909
Maks. powierzchnia chłodzeniado 20 m2
Tryb chłodzeniaTak
Tryb ogrzewaniaNie
Tryb cyrkulacjiTak
Wydajność osuszaniado 24 l na dobę
Zakres reg. temp. (chłodzenie)od 16°C do 31°C
Możliwość podłączenia panelu zewnętrznego panelu sterującegoNie
Sterowanie Wi-FiNie
Maks. zużycie energii – chłodzenie780 W
Moc chłodnicza2100 W
SEER/SCOPbd.
Klasa energetycznaA
Poziom głoścności pracy65 dB
Stopień ochrony
Rodzaj czynnikaR290
Pilot w zestawieTak
Wymiary (wys. / szer. / gł.)73,2 / 41,3 / 32 cm
Wagabd.
Długość rury1,5 m
Średnica rury15 cm
Gwarancja 24 miesiące

Aktualna cena urządzenia


SPRAWDŹ W CENEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *